Ve čtvrtfinále však orlí let skončil. Stopku vystavila Vídeň. Znojmo se rvalo a nemá se za co stydět. Na dovolenou je poslal druhý nejlepší celek základní části. „Mrzí nás, že jsme přes Vídeň nepostoupili. Rozhodly zápasy, ve kterých jsme vyrobili zbytečné chyby a nechali se vylučovat. Kromě prvního a posledního duelu jsme byli lepším mužstvem,“ sumarizoval zadák Znojma Jan Lattner.

Znojmo ve čtvrtfinále play-off v EBEL:
1. zápas:
Vídeň Capitals – Orli Znojmo 7:0
2. zápas:
Orli Znojmo – Vídeň Capitals 4:3
3. zápas:
Vídeň Capitals – Orli Znojmo 5:2
4. zápas:
Orli Znojmo – Vídeň Capitals 2:4
5. zápas:
Vídeň Capitals – Orli Znojmo 5:1

Svěřenci trenéra Miroslava Fryčera podlehli v play-off mančaftu z hlavního města Rakouska 1:4 na zápasy. Série se mohla vyvinout podstatně jinak. Znojmo vedlo ve čtvrtém utkání na domácím ledě po dvou částech 2:0 a mohlo čtvrtfinále srovnat. „Tohle je velká škoda. Naneštěstí jsme padli 2:4, což byl zlom v sérii. Kdybychom vyhráli, věřím, že jsme přes Vídeň postoupili,“ mrzelo devětadvacetiletou stálici Znojma.

Co stojí za nevídaným kolapsem v klíčové chvíli série? „Udělali jsme chyby, které jsme v předchozích čtyřiceti minutách neudělali. Vídeň je bohužel příliš silná a zkušená. Každé zaváhání využila,“ poznamenal Lattner.

Na již minulou sezonu se mohou Jihomoravané ohlížet s určitou pýchou. Vždyť Orli z prvních patnácti zápasů v sezoně vyhráli pouze třikrát a krčili se na dně tabulky. „Po posledním zápase měl trenér Fryčer proslov k hráčům, kde rekapituloval sezonu. Zmínil, čím vším jsme si prošli. Svým způsobem je to velký úspěch, co se nám povedlo. Z posledního místa do čtvrtfinále,“ řekl pro klubový web finský gólman Orlů Teemu Lassila.

V současnosti si hokejisté Znojma užívají zaslouženou dovolenou. Zároveň ale vyhlíží, v jaké soutěži se v příští sezoně objeví. Vedení Orlů totiž stále nepřihlásilo klub do příštího ročníku EBEL. „Ještě jsem vůbec neslyšel, jestli Znojmo bude v EBEL pokračovat, nebo ne. Ale pevně věřím, že bude. Jde o dobrou a kvalitní soutěž,“ přál si Lattner.

Top 5 Orlů v sérii play-off:
1. Allan McPherson – 5 bodů(0 gólů + 5 asistencí)
2. Mikko Vainonen – 4 (2+2)
3. C. J. Stretch – 4 (1+3)
4. Marek Kalus – 3 (1+2)
5. Anthony Luciani – 2 (2+0)

Znojemský odchovanec v mateřském klubu pamatuje časy, kdy Orli hráli v České republice. „Když k nám přijely týmy jako třeba Kadaň, na stadion došlo sotva osm stovek lidí. Někdy i méně. Jak se začala hrát EBEL, narostl počet fanoušků, takže nyní na nás chodí dva a půl tisíce diváků,“ sdělil Lattner.

Pro hokejový klub z vinařského kraje jsou ve hře dvě varianty. První je setrvání v EBEL. Tu druhou představuje návrat na české ledy. Mluvilo se o tom, že Orli koupí licenci od Moravských Budějovic. Ty hrají druhou ligu. „Bohužel se musím omluvit, ale nic nového říct nemůžeme, protože ještě stále nic nevíme,“ řekla Kateřina Oherová z vedení klubu k zapeklité situaci.