Znojmo podlehlo Severočechům 0:2.

Svěřenci kouče Radima Rulíka byli bezradní především v zakončení. „Naši hráči mne nezklamali z hlediska bojovnosti, ale neměli jsme dnes štěstí v koncovce. S koncovkou se trápíme, a před brankou soupeře nám chybí lehkost. Druhou branku jsme inkasovali po chybě, která by se stávat neměla,“ zhodnotil Rulík výkon svého týmu.

Naopak jeho protějšek Leo Gudas si mohl pochvalovat především zlepšenou hru v početní výhodě, s kterou se Boleslavští dříve dost natrápili. „Jsem rád, že se nám konečně začaly dařit přesilové hry. První třetinu jsme dnes odehráli velmi dobře, v polovině zápasu nás však začalo Znojmo přehrávat,“ uvedl Gudas. Domácí vstoupili do zápasu s obrovskou chutí a odhodláním přidat k premiérové výhře na lede Ocelářů další zářez na extraligové pažbě. Aktivním bruslením nutili Znojemské k faulům a hned druhou přesilovou hru dokázali využít. Po kombinační akci se dostal kotouč na levé křídlo, kde byl volný Kočí a ten propálil Trvaje.

Mladoboleslavští hokejisté pokračovali v atakování hostující branky a Trvaj se musel v brankovišti hodně otáčet. Boleslavští však v první třetině další branku nepřidali. Brankář Boleslavi Chábera se spíše nudil. Hosté se ve druhé části hry zvedli hlavně v přesilových hrách. Domácí jim první z nich nabídli až v polovině zápasu a Orli nechali Cháberu zachytat. Těsně před koncem třetiny vybojoval puk Tomas a důrazný Král jej dostal do sítě. Ve třetí třetině si dokázali domácí hráči dvoubrankový náskok pohlídat.

Třetiny: 1:0, 1:0, 0:0
Branky a nahrávky: 10. Kočí (Marušák, Nouza), 40. Král (Tomas) Rozhodčí: Šindler, Levonen – Blümel, Barvíř Vyloučení: 4:6 Využití: 1:0. Diváci: 3860.
Muž zápasu: Jan Chábera
Ml. Boleslav: Chábera – Kočí, Marušák, Bauer, Mocek, Brňák, Holub, Jindra, Schnabel – Nouza, Král, Handlovský – Kubeš, Benda, Tomas – Barinka, Čech, Pšurný – Eiselt, Sýkora, Boháč. Trenér: Jiří Šejba
Znojmo: Trvaj – Tesařík, Bičánek, Chvátal, Štach, Švrček, Mojžíš, Ko-táška, Rýgl – Sellingr, Procházka, Erat, Beroun, Haman, Plášek, Růžička, Meidl, Demel, Kucharczyk, Čachotský. Trenér: Radim Rulík.