Znojmu se nepovedlo napodobit výkony z letního hokejového poháru, v němž zdolalo čtyři extraligové soupeře včetně mistrovských Pardubic nebo pražské Sparty. „Takový vstup do nového ročníku jsme si nepředstavovali. Nedokázali jsme navázat na některá výborná utkání. V nich se nám celkem dařilo, ale v tomhle duelu to bylo bohužel naopak,“ pronesl smutně kouč Orlů Karel Soudek.

Začátek duelu s Hradcem sliboval pěknou útočnou podívanou. V deváté minutě šel Hradec do vedení, o minutu později bylo srovnáno z hole znojemského Říhy.

Jenže poté už padaly góly jen do znojemské sítě. Orly můžou mrzet především dva okamžiky z patnácté minuty. Krátce za sebou totiž dvakrát inkasovali a dostali tvrdý úder. „Vůbec se nám tentokrát nevedlo. Byli jsme strašně nervózní,“ stroze okomentoval výkon svých svěřenců trenér Soudek.

Od druhé třetiny domácí fanoušci čekali, že jejich miláčci nastartují cestu za vítězstvím. Jenže pravda byla jinde. Dostali další gól a najednou bylo skóre o tři branky.

Na obrat Orlům zbývalo už jen dvacet minut. Brankami Davida a Kolafy se dokázali dotáhnout na rozdíl jediného gólu, ale závěr utkání jim nevynesl vytoužené srovnání. Naopak. Další gól přidal Roubík.

Znojmo – Hradec Králové 3:5

Třetiny: 1:3, 0:1, 2:1. Branky a nahrávky: 10. Říha (Štach), 43. David (Staněk), 48. Kolafa – 9. Roubík (Hruška), 15. Kadlec, 16. Berger (Moskal), 30. Kadlec (Hruška , Roubík), 59. Roubík. Rozhodčí: Lacina – Daniščin, Matějček. Diváci: 1389. Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1.

Orli Znojmo: Horčička – Štach, Rangl, Klimeš, Lattner, David, Kolafa, Pláněk, Pospíšil, Vyletelka, Haman, Říha, Beroun, Hradecký, Plášek, Staněk, Podešva, Vrba, Havlík, Bartoš, Bidélka.

Hradec Králové: Luňák – Seidl, Křetínský, Hruška J., Roubík, Kadlec, Táborský, Chmelíř, Berger, Čermák, Kubica, Čáp, Hendrich, Budínský, Moskal, Volráb, Horák, Koudelka, Valášek, Březina, Hruška O.