Orli Znojmo nedokázali navázat na poslední úspěšná utkání a i když v Chrudimi vedli, nakonec odjeli z místní ledové plochy jako poražení. Chrudim totiž zvítězila v poměru 4:3.

„Konečně jsme se dočkali první domácí výhry, která je o to cennější, že jsme ji dosáhli proti velmi kvalitnímu soupeři s extraligovými zkušenostmi. Doufám, že nás tento úspěch povzbudí do náročné série nadcházejících zápasů,“ nechal se slyšet spokojený trenér Chrudimi Martin Hosták

Východočeši začali velmi aktivně. Ještě na jaře extraligový soupeř však prokazoval, že není žádný hokejový nováček a oprávněně mu patří třetí místo tabulky. Pozorně bránil, podařilo se mu eliminovat úvodní nápor domácích a postupem času vyrovnal hru.

V deváté minutě se dokonce Znojmu naskytla pětačtyřicet vteřin dlouhá početní výhoda pět proti třem, Chrudimští se ale v pohodě ubránili. Přesto šli do vedení Moravané, když v šestnácté minutě vysunul Hradecký do brejku Havlíka a ten svůj nájezd zkušeně proměnil.

Ve střední části přišel kýžený obrat svěřenců trenéra Martina Hostáka. V pětadvacáté minutě vyrovnal na 1:1 Zadina střelou téměř do prázdné svatyně a domácí ožili. Jejich nápor vyústil osmnáct vteřin před druhou sirénou vedoucím gólem Suchého střelou od modré čáry.

Do poslední třetiny vstoupilo lépe Znojmo, když Hořava srovnal na 2:2. V osmačtyřicáté minutě projel Žák z půlky hřiště a nadvakrát překonal brankáře Horčičku. Chrudim v té chvíli znovu vedla a Znojmo paradoxně srovnalo v oslabení.

Orli ale nedokázali na srovnávací branku navázat a minutu nato trestuhodně inkasovali z hole domácího Klejna. Ten se nakonec stal hvězdou utkání, když se jeho trefa ukázala jako vítězná.

„Věděli jsme, že nás čeká těžké utkání. Domácí ještě na svém ledě nebodovali a chtěli tuto bilanci napravit. Začali jsme dobře a ujali se vedení. Ve druhé třetině jsme soupeři dovolili při dvou přesilovkách obrat a tím se dostal do zápasu. V závěrečné části jsme stačili dvakrát srovnat, ale na další gól Chrudimi jsme již nedokázali odpovědět ani v závěrečné power play,“ hodnotil utkání asistent trenéra znojemských hokejistů Karel Vaněk.

HC Chrudim – Orli Znojmo 4:3 (0:1, 2:0, 2:2)

Branky: 25. Zadina (Žák, Suchý), 40. Suchý (Martinec, J. Šeda), 48. Žák, 54. Klejna (Rákos, M. Šeda) – 16. Havlík (Hradecký), 44. Hořava (Plášek, Svoboda), 53. Haman.

Rozhodčí: Wagner – Hejl, Žídek.

Vyloučení: 7:8,

Využití: 2:0.

Oslabení: 0:1. Diváci: 522.

PETR NOVÁK