Znojmo se v brance poprve spoléhalo na americkou posilu Chrise Holta a jinak nastoupilo v totožném složení jako při posledním střetnutí s Linzem na domácím ledě.

Aktivněji do duelu vstoupili Znojemští a již v první minutě zasahoval domácí brankář Rene Swette na dva slibné pokusy Orlích hráčů. Ve třetí pak šel Klagenfurt poprvé v zápase do čtyř. Po minutě početní převahy střílel dosti nečekaně znojemský střelec Roman Tomas a ke smůle Znojma trefil jen tyčku klagenfurtské branky.

Následně si přesilovku vyzkoušeli i domácí, ale shodou okolností sami inkasovali, když se defenzivní čtveřice Orlů dostala do útočného pásma a po nahozeni obránce Jiřího Klimíčka, tečoval mimo dosah domácího brankáře kotouč útočník Jan Šeda. Po šanci Klagenfurtu a spolehlivém zákroku brankáře Holta se dostalo Znojma do další brankové příležitosti a opět se nemýlilo. Přesným střelcem byl tentokrát hráč prvního útoku Roman Tomas. Znojemští kontrovali utkání a podařilo se jim ubránit i další oslabení při vyloučení beka Martina Nemčíka.

Po zahájení druhé třetiny se domácí Klagenfurt pokoušel o tlak, nýbrž z toho byla další branka Orlů. Talentovaný mládežnický reprezentant Jindřich Abdul nabil Nemčikovi a ten se mohl radovat ze své první branky ve znojemském dresu a EBEL vůbec. Další šanci na sebe nenechala čekat a ránů Abdula dokonce zkoumal videorozhodčí, ale tentokrát se stav neměnil.

Za deset minut, krátce po polovině zápasu, dal domácím naději na dobrý výsledek obránce Kirk Furey, který dorážel střelu útočníka Daniela Bana a pokazil tak nulu jinak výtečné premiéře brankáře Holta.

I vstup do závěrečné třetiny zápasu patřil českému týmu z Moravy. Kapitán Orlů Jiří Beroun zakončil rychlý protiútok povedenou ránou a prostřelil Swetteho počtvrté. Druhou přihrávku v zápase si připsal obránce Klimíček.

Již dvě minuty před koncem zápasu se fanoušci Znojma mohli radovat. Bylo totiž jasné, že poprvé v letošní sezoně se Orli posunou na třetí příčku průběžné tabulky EBEL. Kde nyní ztrácí pouhé dva body na konkurenční Vídeň, jenž z posledních sedmi zápasů šest prohrála a zmítá se ve velké krizi.

V neděli přivítá Znojma na domácím ledě poslední tým Lublaně. Zápas startuje tradičně v 17.30.

EC Klagenfurt AC – Orli Znojmo 1:4 (0:2, 1:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 36. Furey (Hundertpfund, Ban) – 6. Šeda (Klimíček, Beroun), 12. Tomas (Abdul, Jass), 23. Abdul (Nemčík, Tomas), 43. Beroun (Klimíček, Rehuš). Rozhodčí: Berneker, Trilar – Ettlmayr, Hribar. Vyloučení: 2:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 3500.

EC Klagenfurt AC: Swette (Tuokkola) – Siklenka, DeSantis, Furey, Reichel, Schumnig, Pöck, Vallant – Setzinger, Koch, Geier – Lundmark, Hundertpfund, Ban – Jacques, Pither, Kurath – Kreuzer, Witting.

Orli Znojmo: Holt (Nechvátal) – Jass, Štach, Pavlikovský, Nemčík, Bořuta, Klimíček – Tomas, Bartoš, Abdul – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Novák – Lattner, Rehuš, Číp – Fiala.