První třetina úvodního utkání čtvrtfinále s Klagenfurtem nabízela hru ve velkém tempu s mnoha osobními souboji a rozmíškami, které k vyřazovacím bojům bezesporu patří. Orlům vůbec nevyšla první polovina utkání. Klagenfurt se v první třetině dostal do vedení, když zůstak osamocen před brankou Jamie Lundmark.

Druhá část zápasu byla pro Znojmo smrtící. Hosté se prosadili hned čtyřikrát a vyhnali znojemského gólmana Chrise Holta na střídačku. „Většinu zápasu jsme byli lepším týmem. Nechci svalovat vinu na žádného jedince. Naš tým dokázal, že umí takový zápas zvrátit. Třetí třetina byla ukázková. V Klagenfurtu si vezmeme manko zpět," řekl obránce Znojma Richard Pavlikovský.

Náhradník Patrik Nechvátal tým poté podržel. Znojemští se dokázali do zápasu vrátit a brankami Ondreje Šedivého, Martina Nemčika, Jana Lattnera a Ondřeje Fialy snížili na rozdíl jediného gólu. Více již ale nestihli a hosté zvítězili 4:5. „Je to první bitva, po to nekončí válka. Prostě nám to tam ve druhé třetině napadalo," uvedl kouč Orlů Jiří Režnar.

V neděli pokračuje série na ledě Klagenfurtu. Duel startuje 17:30.

Orli Znojmo - EC Klagenfurt AC 4:5 (0:1, 1:4, 3:0)

Branky a nahrávky: 36. Šedivý (Bartoš, Bača), 42. Nemčík (Havlík, Pavlikovský), 53. Lattner (Pucher, Bořuta), 55. Fiala (Lattner, Pucher) – 9. Lundmark (Jacques), 23. Setzinger (DeSantis, Lundmark), 28. M. Geier (Koch, Setzinger), 30. Hundertpfund, 31. Setzinger (Hundertpfund).

Rozhodčí: Gamper, Warschaw – Kaspar, Soós. Vyloučení: 7:4. Využití: 0:1. Diváků: 3254. Stav série: 0:1.

Orli Znojmo: Holt (30. Nechvátal) – Bořuta, Sova, Havel, Štach, Pavlikovský, Nemčík, Jass, Bača – Beroun, Šeda, Číp – Tomas, Podešva, Rehuš – Šedivý, Bartoš, Havlík – Lattner, Pucher, Fiala.

EC Klagenfurt AC: Tuokkola (Swette) – DeSantis, Reichel, Vallant, Pöck, Schumnig, Furey – Setzinger, Koch, Geier M. – Lundmark, Hundertpfund, Jacques – Geier S., Pither, Harand – Strömberg, Schuller, Ban.