Ve druhém dějství nastříleli znojemští dravci čtyři branky a obrátili vývoj utkání, protože hosty poslal do vedení v závěru první třetiny povedeným bekhendovým blafákem Oliver Setzinger. „V posledních zápasech jsme dostávali góly v první třetině. Tentokrát jsme tedy chtěli hrát dobře z obrany. Bohužel jsme obdrželi po jedné chybě branku," vracel se k úvodní trefě znojemský asistent kouče Jiří Žůrek.

Už čtyři minuty po přestávce zavelel k obratu Radek Číp. Za minutu poslal domácí celek do vedení Sean McMonagle a ve třicáté minutě opět kanadský útočník pohotově doklepl do sítě volný puk v brankovišti. Gólman Grazu Thomas Höneckl se nechal vystřídat.

Jeho náhradník Sebastian Dahm udržel nulu pouze sedm minut, když se po přistrčení Davida Bartoše přesnou dorážkou do odkryté branky prezentoval Adam Hughesman. „Ve druhé části jsme si řekli, že musíme zlepšit pohyb a tlak v brankovišti. Od toho jsme se odrazili a dali nějaké góly. Dva byly z dorážky, využili jsme i přesilovku," pochvaloval si Žůrek.

Ve třetím dějství ještě skvělou individuální akcí rozjásal diváky kanadský snajpr Colton Yellow Horn. „Zvítězili jsme, takže převládá spokojenost. Konečně nám tam něco napadalo a doufejme, že půjde nahoru
i sebevědomí. Také jsme se snažili hodně bruslit, abychom se vyvarovali faulů, což nám dopomohlo k výhře," povídal uzdravený znojemský univerzál Jan Lattner. „Po zranění jsem to čekal trochu horší, byly tam i světlé okamžiky. Musím ještě zlepšit práci s hokejkou a dostat se do herní pohody," dodal Lattner.

V tabulce sedmí Orli napravili úterní domácí prohru 3:4 s Villachem, v neděli se od půl šesté večer představí na stadionu rakouského Lince.

Orli Znojmo – Graz 5:1

Třetiny: 0:1, 4:0, 1:0

Branky a nahrávky: 24. Číp (Plíhal, Šulák), 25. McMonagle (Wronka, Pucher), 30. McMonagle (Špaček, Šeda), 37. Hughesman (Bartoš, Lakos), 45. Yellow Horn (Hughesman, Lakos) – 15. Setzinger (Beach, Höneckl). Rozhodčí: Siegel, Trilar – Nagy, Rakovic. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 2736. Střely na branku: 34:27.

Orli Znojmo: Nechvátal – Šulák, Lakos, Řezníček, McMonagle, Stehlík, Biro, Kadeřávek – Vodný, Plíhal, Číp – Hughesman, Bartoš, Yellow Horn – Lattner, Pucher, Wronka – Špaček, Šeda, Györi – Csamango.

Moser Medical Graz99ers: Höneckl (30. Dahm) – Nash, Pelech, Weihager, Pöck, Klimbacher, Unterweger, Reinthaler – Setzinger, Brophey, Beach – Ograjensek, McLean, Woger – Pirmann, Feichtner, Zusevics – Natter, Zierer, Trost – Strohmeier.