„Rozhodli se hrát o soutěž výš. Každý kluk dostal nabídku, kterou buď akceptoval, nebo ne. Byla o tom, že se bude hrát druhá liga. Nikomu jsme v odchodu nebránili,“ uvedl trenér a sportovní manažer Orlů Miroslav Fryčer.

Přestože Znojmo s největší pravděpodobností čeká druhá liga, kapitánu Radimu Matušovi ještě nezhasla naděje na účast ve vyšší soutěži. „Není oficiálně uzavřené, kde budeme hrát. Pořád jsou ještě jiné možnosti než druhá liga, což je ta nejhorší varianta. I když ale k tomu dojde, důležité je, že klub zůstává profesionální, což nám sdělili hned při prvním pohovoru ohledně této situace, “ vyjádřil se Matuš.

Ve Znojmě zůstává navzdory tomu, že herně převyšuje úroveň druhé ligy. „Cítím se už ve Znojmě jako doma a také vnímám podporu vedení. Nechci hned při prvním problému, jako je koronavirus, opustit loď. Hodlám splatit městu a klubu, co mi dalo,“ dušoval se kapitán znojemského družstva.

Exodus podobný tomu z minulého týdne už ve Znojmě neočekávají. „Máme třináct hráčů, kteří podepsali smlouvu a jsou s nastávajícími podmínkami srozuměni,“ pronesl Fryčer s tím, že jeho svěřenci prožívají předposlední týden suché přípravy.

Na shánění posil ve Znojmě nespěchají. „Počkáme, jak se vyvine situace na trhu po dovolených, v srpnu se vše vyjasní. Hráčů bude vzhledem k situaci i v létě nadbytek, doba je zlá. Pohybuju se v tomto prostředí dlouho a dokážu vytušit, že v srpnu seženeme dost hráčů,“ řekl Fryčer.

Orli už byli nalosovaní do osmičlenné skupiny Východ druhé ligy, ve které mají změřit síly třeba s Hodonínem nebo Žďárem nad Sázavou. „Musíme v této soutěži akceptovat roli favorita. Připravujeme se, jako bychom hráli EBEL nebo jinou a vyšší ligu. Ta sezona se prostě musí odehrát, kádr máme dostatečně kvalitní, aby se nám dařilo, “ prohlásil znojemský kouč.

Jeho svěřenci ukončí suchou přípravu příští pátek, na led poté poprvé po přestávce vybruslí 27. července.