I když byli Jihomoravané střelecky aktivnější, kdy na soupeřovu svatyni vystřelili jedenatřicetkrát, zatímco domácí na tu znojemskou pouze čtyřiadvacetkrát, bod vykřesat nedokázali. Znojemští schytali první branku už ve druhé minutě z hokejky Přemysla Svobody. Vyrovnat dokázali o devět minut později díky Tomáši Svobodovi 1:1.

Znojemští hokejisté porazili Slavii Praha na jejím ledě 4:1 v rámci 9. kola Chance ligy.

Po druhé dvacetiminutovce hosté prohrávali 1:2. V šestadvacáté minutě totiž Tomáš Chlubna poslal kotouč mezi betony znojemského gólmana Dominika Groha. "Úvod utkání poznamenalo naše rychlé vyloučení a využitá přesilovka domácích. První třetina z naší strany nebyla úplně povedená, ale myslím si, že od druhé periody jsme byli rovnocenným soupeřem," hodnotil trenér Znojma Václav Baďouček.

Následovala na branky nejbohatší poslední část. I přes odskok Litoměřic na 3:1 orli bojovali a v devětačtyřicáté minutě korigovali na 2:3. Vítězství však domácí pojistili pět minut před závěrečným hvizdem z hole Matěje Tomana. "Bohužel pro nás domácí lépe naložili s gólovými příležitostmi a dokázali proměnit to, v čem jsme my selhali. Proto si nevezeme domů žádný bod," trenér hostů.

Hokejový útočník Anton Karlsson je v historii Orlů Znojmo čtvrtým švédským hráčem v jejich řadách.
Švédský orel Karlsson piluje hokejovou strategii i hraním počítačových her

Baďouček po minulém klání doma, kdy orli padli v prodloužení 2:3 s B-týmem Pardubic, naznačoval konsolidaci týmu. Jedinou změnou, kterou klub oznámil bylo jen stažení třetího gólmana Matěje Žajdlíka. Pětadvacetiletého brankáře, jenž částečně vychytal v předchozí sezoně druholigový titul a postup o patro výše, v probíhající sezoně kouč ani jednou nenasadil. „Matějovi děkujeme za jeho služby a výkony, kterými nám výrazně pomohl k postupu z druhé ligy. V jeho další hokejové kariéře i osobním životě mu přejeme jen to nejlepší," řekl pro klubový web Pavel Ohera.

Už bez Žajdlíka v sestavě mají hokejisté Znojma další šanci na zisk tří bodů už v sobotu. Od půl šesté večer uvítají doma tým Jihlavy.

Znojemští hokejisté (v bílém) prohráli v rámci 12. kola Chance ligy s B-týmem Pardubic 1:2 v prodloužení.
Znojemští hokejisté sahali po výhře. B-tým Pardubic je však udolal v prodloužení

Litoměřice - Znojmo 2:4

Třetiny: 1:1, 1:0, 2:1. Branky a nahrávky: 2. Svoboda (Korkiakoski, Koláček), 26. T. Chlubna (Costa, Strejček), 44. Kordule (Černohorský, Toman), 55. Toman (Ton, Guman) – 11. Hruška (Svoboda), 49. Karlsson (Svoboda, Remta). Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. Rozhodčí: Kostourek, Micka – Kokrment, Juránek. Diváci: 852. Litoměřice: Kořenář – Krutil, Aubrecht, Černohorský, Husák, Strejček, Tomek, Pavlák – Ton, Kuťák, Sihvonen – Cikhart, Koláček, Guman – Korkiakoski, Costa, Chlubna – P. Svoboda, Toman, Kordule. Trenér: Miroslav Přerost.Znojmo: Groh – Bartko, Mareš, Remta, Tejnor, Stránský, Sedláček, Jenáček – Svoboda, Hruška, Matuš – Beránek, Šťovíček, Karlsson – Špaček, Havlát, Sklenář – Čermák, Kučera, Adámek. Trenér: Václav Baďouček.