„Rozdáváme úplně nesmyslně dárky a vlastními chybami darujeme soupeři tři góly. Je to zápas co zápas. Cizinci, kteří by měli mužstvo táhnout, tak je netáhnou. Nemůžou si dovolit předvádět takovou hru. Mají mít bojovnost, srdce a táhnout to, jak to mají všude jinde v EBEL, nebo tady nemají co dělat. Jsem vytočený na maximum,“ rozčiloval se po zápase trenér Orlů Miroslav Fryčer.

Znojemští Orli ale ukázali, že umí roztáhnout křídla. V polovině utkání za stavu 0:5 se nejprve trefil Marek Kalus a hned po něm Petr Mrázek. Zápas dostal hned jiný spád a Znojmo ožilo.

„Jak jsme dali góly, začali jsme si věřit a zjistili, že to jde. To, co jsme předváděli do té doby, byla ostuda. V první třetině si soupeř s námi dělal, co chtěl. Skoro jsme nevyjeli z pásma. To se nám nemůže stávat,“ kroutil hlavou čtyřiadvacetiletý útočník Mrázek.

Orly také trápí marodka. Kvůli zranění chyběl Stehlík, Sedlák, Kruckovyč. „Na to se nemůžeme vymlouvat. Cizinci musí mužstvo táhnout,“ zopakoval Fryčer.

Na Znojmu jakoby při utkáních ležela deka. „Na tréninku i při rozbruslení vidíte, že dnes to konečně půjde, ale pak přijde zápas a všichni ztuhneme. Jestli hráči nejsou psychicky odolní, tak ať jdou hrát šachy nebo na ryby, ale tady v hokeji nemají co dělat,“ poznamenal kouč.

Střelec druhého gólu hledá těžko důvody, kam se jim v zápasech ztrácí pohyb a nasazení. „Trénink a zápas je něco jiného. Nevím, čím to je, jestli to máme v hlavách. Doma můžeme hrát vyrovnaně s každým, jen musíme začít hrát od začátku. Když se nedaří, musíme hrát jednoduše a odrazit se od jednoduchých věcí. Ono to pak přijde. Nemůžeme začít hrát až v polovině druhé třetiny,“ hledá Mrázek cestu ven z krize.

Na zápase s Vídní bylo téměř tři tisíce fanoušků. Ti znojemští fandili, i když tým už prohrával 0:5. „Diváci ještě fandí, tak co chceme víc. Klobouk před nimi dolů. Místo, aby nás tři tisíce fanoušků hnalo dopředu, tak jsme ztuhlí a rozdáváme body jako idioti. Takhle to nemůže pokračovat,“ konstatoval Fryčer.

Orly čeká další zápas až v sobotu v Dornbirnu a hned v neděli hrají v Innsbrucku.

Branky: 35. Kalus (Luciani, McEachen), 36. Mrázek (Bartoš, Němec) – 10. Holzapfel (Tessier, Hartl), 18. Holzapfel (Tessier, Lakos), 19. Rotter (Arniel, Vause), 28. DeSousa (Nissner, Schneider), 30. Romig (Davis, Fischer). Rozhodčí: Gruber, Kincses – Soos, Zgonc. Vyloučení: 4:4. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 2906. Střely na branku: 29:38.
Znojmo: Halász (21. Lassila) – Tejnor, Parkkonen, Lattner, McEachen, Šnajnar, Novák – Němec, Stretch, Guman – Kalus, Matuš, McPherson – Hlava, Bartoš, Luciani – Špaček, Bulín, Mrázek.
Vídeň: Lamoureux – Hackl, Clark, Wall, Peter, Davis, Lakos – Tessier, Holzapfel, Hartl – Arniel, Vause, Rotter – DeSousa, Nissner, Schneider – Fischer, Wukovits, Romig.