Orli padli v derby s Vídní. Rozhodla přesilovka pouhých 15 vteřin před koncem

Znojmo – Pouhých patnáct vteřin dělilo hokejové Orly aspoň od zisku jednoho bodu v derby s Vídní v devátém kole mezinárodní soutěže EBEL. Těsně před vypršením řádné hrací doby se totiž trefil v přesilové hře hostující Ryan McKiernan a zajistil rakouskému sokovi těsnou výhru 4:3. „Nemáme se za co stydět, ale obrovsky nás mrzí, že jsme zápas před fantastickými diváky nedotáhli aspoň do prodloužení,“ litoval po utkání znojemský trenér Roman Šimíček.

6.10.2017

Pouhých patnáct vteřin dělilo hokejové Orly aspoň od zisku jednoho bodu v derby s Vídní v devátém kole mezinárodní soutěže EBEL.Foto: DENÍK/Martin Smejkal

Vídeň těsně před koncem potrestala vyloučení Petra Mrázka, který dostal dvě plus dvě minuty za hru vysokou holí. Po čtvrtém zásahu hostů už nepomohla ani hra bez brankáře Marka Schwarze.

Třetí třetina se přitom Znojmu vydařila, protože v ní dokázalo stáhnout dvougólový náskok soupeře. V rozmezí 33 vteřin ve 49. minutě skórovali Mrázek s Radkem Čípem, který navázal na svoji branku z úvodní části hry. Pouhých patnáct vteřin dělilo hokejové Orly aspoň od zisku jednoho bodu v derby s Vídní v devátém kole mezinárodní soutěže EBEL.

Mrázek skóroval přesnou ránou po vyhraném buly Davida Bartoše, Číp proměnil ve vyrovnání sraženou střelu Coltona Yellow Horna. „Myslím, že jsme byli od druhé třetiny místy lepší mužstvo na ledě. V první části to bylo z naší strany trochu ustrašené, ale něco jsme si v kabině řekli a zjistili, že se s Vídní dá hrát hokej. Respekt byl zbytečný a naše nasazení ve zbytku zápasu bylo obrovské,“ ocenil výkon svých svěřenců Šimíček.

Zatímco Vídeň zůstává v novém ročníku EBEL stále bez porážky na prvním místě, Znojmo je na čtvrté pozici a už v neděli v půl šesté večer přivítá na svém stadionu Graz. „Věřím, že takový zápas mužstvo nakopne a v neděli podáme minimálně stejný výkon,“ dodal Šimíček.

Orli Znojmo - Vídeň 3:4

Třetiny: 0:2, 1:1, 2:1. Branky a nahrávky: 22. Číp (Němec, Plíhal), 49. Mrázek (Yellow Horn, Bartoš), 49. Číp (Yellow Horn, Bartoš) – 1. Holzapfel (Brocklehurst), 17. Holzapfel (Nödl, Fraser), 40. McKiernan (Holzapfel, Pollastrone), 60. McKiernan (Brocklehurst, Tessier). Rozhodčí: Fichtner, Lemelin – Gatol, Nemeth. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 3704. Střely na branku: 36:31.

Orli: Schwarz – Stehlík, Pohl, Lattner, Bořuta, Biro, Šnajnar, Zajíc – Csamangó, Bartoš, Yellow Horn – Němec, Plíhal, Číp – Beroun, Matuš, Mrázek – Novák, Guman, Račuk – Špaček.

Autor: Martin Vymyslický, Martin Smejkal

6.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
Florbalisté Znojma porazili v jihomoravském derby před kamerami České televize Bulldogs Brno 3:2.
25

OBRAZEM: Florbalové Znojmo v derby přetlačilo brněnské Buldoky

Nabízela sex u silnice, dostala pokutu dva tisíce

Provokoval strážníky. Močil u památníku v centru Znojma

Znojmo – Provokatéra, který močil u památníku na Mariánském náměstí ve Znojmě, zaznamenala v neděli ve dvě hodiny po půlnoci kamera znojemských strážníků. „Čtyřiačtyřicetiletý muž křičel na své společníky, aby šli taky. Strážníkům pak na doporučení kamarádů odmítl prokázat svou totožnost. Muž byl přesvědčený, že se ničím neprovinil a případ bude mít dohru u přestupkové komise,“ informoval preventista znojemských strážníků Petr Hladký.

Tabla prvňáčků: představíme ZŠ v Tasovicích a znojemskou v Jubilejním parku

Jižní Morava – Spolu se začátkem nového školního roku odstartoval ojedinělý projekt Deníku, který má ambice stát se stejně oblíbeným a úspěšným, jako jsou například Miminka – pravidelné série fotografií novorozeňat z českých porodnic. Seriál s fotkami prvňáčků najdete vždy ve středečním tištěném vydání Deníku Rovnost.

Padly facky kvůli hlasité hudbě, dívka skončila v nemocnici

Znojmo – Konflikt kvůli údajně hlasité hudbě, linoucí se z mobilního telefonu, se odehrál v sobotu večer u východu ze znojemského vlakového nádraží. „V hádce uštědřila devětačtyřicetiletá žena facku patnáctileté dívce. Facku dal přítel ženy také mladíkovi, který se snažil kamarádku chránit,“ sdělil preventista znojemských strážníků Petr Hladký.

Lattner odehrál v dresu Orlů čtyřsté utkání: Klukům nachystám svačinku, slibuje

Znojmo – Prokličkoval mezi soupeři a před brankou nezaváhal. Obránce Jan Lattner se v domácích utkáních proti Fehérváru a Bolzanu trefil po individuálních akcích, když projel celé hřiště, přesto prohrám 2:3 a 3:4 v prodloužení nezabránil. Znojmo tak kleslo v mezinárodní soutěži EBEL na čtvrtou pozici. „Mnohem radši bych branky vyměnil za vítězství v obou zápasech,“ říká sedmadvacetiletý znojemský odchovanec.