„Je to škoda. Celý zápas jsme hráli dobře, měli spoustu šancí. Jenže tvrdá defenzíva Villachu se nám nedařila prolomit. Oni měli tři šance a vyhráli,“ litoval Obránce Martin Pláněk.

Do zápasu vlétli Orli s vervou. Útočili, obléhali branku hostů, ale ne a ne se prosadit. Naproti tomu slavil defenzivní hokej Villachu, který poctivě bránil a chodil do rychlých protiútoků. Jeden takový se zrodil v šestnácté minutě a poslal poslední tým tabulky do vedení.

Orli ale dokázali ve druhé části otočit. A na svědomí to měli jedni z nejmladších hráčů v týmu. Bývalí juniorští reprezentanti Adam Havlík s Martinem Pláňkem dodali svému týmu potřebný klid.

„Ten gól byl z kategorie šťastných. V oslabení jsem podpořil útok a zkusil jsem vystřelit. Vůbec nevím, jak to tam padlo. To jsem zjistil až při pohledu na kostku,“ vrátil se k vedoucí trefě Pláněk.

Jenže ve třetí třetině se navyšování skóre nekonalo. Naopak Villach dokázal srovnat a šlo se do prodloužení. V něm se oba týmy rvaly o bod navíc, a to doslova. Deklarovala to bitka mezi domácím Hájkem a hostujícím Kuznikem. „Villach hrál nesmírně silově. Sice jsme se na to připravovali, ale neměli jsme štěstí,“ pronesl kouč Orlů Martin Stloukal.

Když už to vypadalo, že ani neprodloužení neurčí vítěze, poslední celek tabulky udeřil. A jak jinak než z rychlého protiútoku. „Ve druhé třetině měli domácí mnoho nebezpečných šancí. Byli jsme pod velkým tlakem, ale ustáli jsme to. Proto jsou to pro nás velmi cenné body,“ byl si vědom trenér Villachu Mike Stewart.

Orli Znojmo – VSV Villach 2:3p (0:1, 2:0, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 32. Havlík (Hájek), 38. Pláněk (Haman) – 16. Peintner (Kaspitz), 51. Petrik (Craig, Kaspitz), 65. Mitchell (Kaspitz , Peintner). Rozhodčí: Kamsek, Trilar – Ettlmayr, Hribar. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2412.
Orli Znojmo: Landsman – Stehlík, Škadra, Hájek, Štach, Bořuta, Pláněk – Podešva, Šeda, Kanko – Říha, Pucher, Havlík – Jarůšek, Bartoš, Komínek – Beroun, Haman, Staněk – Trojan.
EC REKORD-Fenster VSV: Starkbaum (Wieser) – Mitchell, Wiedergut, Weller, Bacher, Kuznik, Ofner – Craig, Kaspitz, Peintner – Petrik B., Damon, Razingar – Hartl, Martinz, Sleigher – Platzer, Petrik N., Köfeler.