Za jihomoravský celek nastoupil poprvé brankář Jan Lukáš, kterého klub v týdnu ulovil z pražské Sparty. Premiéra mu ovšem nevyšla podle představ a v zápase obdržel čtyři branky.

Poprvé lovil puk ze sítě už v deváté minutě, kdy se po pasu zpoza brány v přesilovce trefil Troy Milam. Naděje hostů na zvrat v utkání hned v první minutě druhého dějství pošramotil znovu Milam, jenž se napřáhl na modré čáře a z první poslal puk přímo do sítě. Americký obránce prožíval střelecký večer a po půlhodině hry se dočkal čistého hattricku, když za Lukášova záda propadla další jeho střela od modré čáry.

Ve třetí třetině zasadil Znojmu čtvrtý úder Mario Fischer, jenž skoro přes celé hřiště prokličkoval mezi hostujícími hráči a skóroval. Hosté se dočkali aspoň čestného úspěchu, když se po přihrávce Lubomíra Štacha střelou z kruhu prosadil Marek Špaček.

Nadstavbu Orli zakončí nedělním domácím zápasem s Dornbirnem.

Vídeň Capitals - Orli Znojmo 4:1

Třetiny: 1:0, 2:0, 1:1. Branky a nahrávky: 9. Milam (Sharp, Gamache), 21. Milam (Gamache, Sharp), 31. Milam (Johnson, Iberer), 51. Fischer (Iberer) – 52. Špaček (Štach). Rozhodčí: Gebei, Smetana – Kaspar, Smeibidlo. Vyloučení: 6:7, navíc Ferland (Víd.) 10 minut osobní trest. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5550.

Orli Znojmo: Lukáš – Lattner, Bořuta, Stehlík, Šulák, Biro, Štach, Lakos, Šenkeřík – Podešva, Pucher, Číp – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Tomas, Rehuš, Novák – Beroun, Trivino, Špaček.