Orli otevřeli v první třetině skóre díky střele Oščádala. Ve druhé části utkání zvýšil na 2:0 pro Znojmo Stretch, Salzburg srovnal ve 26. minutě, Znojmo však nenechalo nic náhodě a během tří minut vedlo zásluhou McPhersona. Stejný hokejista pak vsítil i svůj druhý gól zápasu v závěrečné části. Osm minut před koncem snížil na 4:2 domácí Harris, přesto si Znojemští zbytek mače pohlídali a z alpského města odjeli se třemi body.

„Kvůli zraněním jsme nechali prakticky dvě pětky doma, ale co dnes kluci předvedli, bylo úžasné. Některé věci jsme kvůli sestavě ve hře změnili, na tři pětky nebylo možné hrát tak aktivně, ale počkali jsme si na jejich chyby a vyplatilo se. Mladí kluci ve třetím útoku měli úkol uhrát svá střídání 0:0, gól je samozřejmě skvělý bonus,“ uvedl pro klubový web Orlů hráč pravého křídla Znojma Jiří Beroun.

„Smekám před tím, jak obětavě k zápasu přistoupili a jak ho odehráli. Dostali u nás velkou šanci, musí na sobě dál pracovat. Musel to pro ně být úžasný zážitek, vždyť Salzburg je v semifinále Ligy mistrů a když se podíváte na jeho sestavu, každá z těch pětek by v jiném týmu byla první,“ doplnil Beroun.

Jeho celek nastoupí již ve středu 26. prosince na domácím ledě proti Féhérvaru.

Salzburg – Znojmo 2:4
Třetiny: 0:1, 1:2, 1:1
Branky a nahrávky: 26. Duncan (Raffl, Jakubitzka), 52. Harris (Rauchenwald, Raymond) – 13. Oščádal (Špaček, Bulín), 25. Stretch (Kalus, McPherson), 29. McPherson (Stehlík, Kruckovyč), 48. McPherson (Stretch, Špaček). Rozhodčí:Berneker, K. Nikolić – Tschrepitsch, Kontschieder.Vyloučení: 6:4. Využití: 1:0. Diváci: 2814. Střely na branku: 32:16.
ORLI ZNOJMO: Lassila – Lattner, Sedlák, Vainonen, Tejnor, Stehlík, Kruckovyč – Kalus, Stretch, McPherson – Kujawinski, Matuš, Němec – Špaček, Bulín, Oščádal.