„Vítězství jsme moc potřebovali. Nálada v kabině nebyla optimální. První třetina byla z naší strany naprosto parádní,“ narážel asistent trenéra Milan Kastner na úvodní část.

V ní totiž znojemští hokejisté doslova zlikvidovali soupeře. Už v první minutě se prosadila plzeňská posila Heřman a když ho napodobili Beroun s Říhou, Benátky byly jako po těžkém KO.

„Do zápasu jsme vstoupili nekoncentrovaně a bez maximálního nasazení. Domácí toho dokázali třemi góly využít. Ba co víc, mohlo být ještě hůře. Znojmo totiž několik šancí nevyužilo,“ kroutil hlavou asistent trenéra Benátek Lubomír Škaloud.

Druhá část sobotního duelu i přes šance na obou stranách branky nepřinesla, a tak se čekalo, co přijde v té poslední. A Benátky nedaly svou kůži lacino.

Na drama zadělal po sedmi minutách hry Kajínek, který využil přesilovou hru a čtyři minuty před koncem zaznamenal kontaktní gól Urban. Znojmo se tak v závěrečných minutách strachovalo o výsledek.

Klid hokejistům, fanouškům a příznivcům znojemského dal až trefou do prázdné klece hostů svým druhým gólem Říha a stanovil tak konečný stav na 4:2.

„Soupeř byl ve druhé polovině utkání lepší. Dělal všechno pro to, aby utkání minimálně zdramatizoval. Pro nás je důležité, že jsme vyhráli a uděláme všechno, abychom teď dělali takovýchto výsledků více,“ dodala Kastner.

Znojemští hokejisté se tak po sedmi porážkách zmátožili a konečně zvítězili. V tabulce jsou s osmadvaceti body na jedenáctém místě.

Znojmo – Benátky nad Jizerou 4:2 (3:0, 0:0, 1:2)

Branky: 17. a 60. Říha, 1. Heřman, 6. Beroun – 47. Kajínek, 57. Urban.
Rozhodčí: Jebavý – M. Svoboda, Zavřel.
Vyloučení: 9:8.
Využití: 1:1.
Diváci: 1359.