„Tahle situace je už neúnosná. Měsíc řeším s šéfem rozhodčích EBEL, co je špatně. My jsme vylučovaní za hlouposti a soupeři nám likvidují tým bez potrestání,” zlobil se kouč Orlů Martin Stloukal.

V zápase s Villachem přišel o další dva hráče. „Jarůšek musel rychle do nemocnice, protože přišel o tři zuby a na střídačce si ani nepamatoval, jak se jmenuje. Videlka zase nemohl pokračovat, protože měl přeražené zápěstí. To vše bez potrestání,” kroutil hlavou znojemský kouč.

Křivdu ze strany rozhodčích cítí už pěkně dlouho. „Nemůžete zvítězit, když hrajete polovinu zápasu v oslabení. V Salzburgu jsme na to také dojeli. Ale to, že přerazili Bartošovi plexisklo, které by mělo vydržet, když na něj skočí osmdesátikilový chlap, to nikdo nepotrestá,” rozčiloval se.

Za jak dlouho bude mít znojemský kouč zraněné svěřence k dispozici, zatím není jasné. Důležité však je, že Znojmo po několika porážkách vyhrálo. Villach porazilo 5:1.

„Poprvé jsem měl pocit, že má nějaký význam naše komunikace s šéfem rozhodčích. Konečně nás nevylučovali za blbosti a dokázali jsme vyhrát. Ať si každý udělá obrázek sám.”

Příčinu spatřuje v jediném. V angažování kanadských hokejistů. „Rakousko pořád brečí, že se nemůže hokejově dostat nahoru. A není se co divit, protože se řídí podle kanadských hokejistů, kteří by se doma nechytli. To nejsou hráči, kteří by hráli NHL. Hráli by za čtyři sta dolarů a ještě by museli chodit do práce,” zapřemýšlel Stloukal.

K angažování bitkařů by se ale nerad uchýlil. „Mohli bychom dovézt jednu lajnu magorů, kteří by to řezali a udělali na ledě pořádek. Ale to není cesta, kterou bychom chtěli jít. Chceme hrát hokej, ne dělat z našeho národního sportu wresling.”

Znojemští hokejisté nyní mají volno. Další zápas odehrají v neděli, kdy na domácí půdě přivítají rakouský Linz.

Hokejová liga EBEL - 29. kolo:

Znojmo - Villach 5:1 (2:0, 3:0, 0:1)

Branky: 4. Havlík (Podešva), 13. Stehlík (Hranáč), 26. Pláněk (Haman), 27. Trojan (Bartoš, Štach), 36. Pucher (Havlík, Pláněk) - 44. Unterluggauer.