Hokejisté Znojma letos doma ještě nepoznali hořkost porážky. Až do devátého kola mezinárodní soutěže ICEHL. Celek z jihu Moravy třetí říjnový pátek před bezmála třemi tisícovkami diváků prohrál s rakouským Villachem 2:5.

Tým, který nesl název SK Keramika Šatov, z roku 1937.
Prvorepubliková historie sportu jakoby zmizela. Kropáč bádá o Tatranu Šatov

Orli šli do vedení již tři minuty po úvodním buly, kdy hostujícího gólmana Bernarda propálil Radek Prokeš. Po mnoha nevyužitých šancích Znojma se naši jižní sousedé zhostili situace a pár momentů před závěrem první dvacetiminutovky vyrovnali na 1:1.

Třetiligoví fotbalisté Znojma (modří) spadli na poslední místo tabulky MSFL. Letos ještě nevyhráli.
Skácel trénuje 1. SC už měsíc. Tým čeká na odraz ode dna

Po změně stran hosté přebrali vedení zásluhou Karlssona a Moderera. Domácí náskok stáhli, pak však přišel zvrat. Rakušané během závěrečné třetiny vstřelili Orlům dvě branky a bylo vymalováno. Znojmo s Villachem prohrálo 2:5.

Trenér Orlů Jiří Beroun apeloval, že jeho svěřenci nesmí hrát exhibiční hokej. "Když jsme šli za stavu 3:2 do třetí třetiny, nedodržovali jsme, co jsme chtěli. Několikrát nám pak Villach ujel do přečíslení, to se nám nesmí stávat," řekl lodivod Znojma.

Oslava založení padesáti let FC Mramotice proběhla poslední zářijovou sobotu v přátelském duchu. Mezi sebou poměřili síly staré gardy tamějšího klubu.
Mramotický předseda Moravec je patriot. Gumáky při lajnování zůstávají v koutě

Jihomoravané mají šanci na reparát již v neděli. Od šesté hodiny večerní nastoupí na ledě lublaňské Olimpije.

Znojmo - Villach: 2:5
Třetiny: 1:1, 1:2, 0:2. Branky a nahrávky: 3. Prokeš (Bartko, Tejnor), 31. Fejes – 18. Karlsson (Hughes, Collins), 28. Moderer (Pilloni), 40. Collins, 48. Krastenbergs, 57. Collins (Fraser). Rozhodčí: Huber, Nikolić – Bedynek, Bärnthaler. 7:5, navíc Matuš (ZNO) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 2704.
Znojmo: Kantor – Sedlák, Culkin, Southorn, Haman, Bartko, Tejnor, Younan – T. Svoboda, Němec, Luciani – Fejes, Zubov, Brittain – Gorčík, Prokeš, Matuš – Kvasnica, Köver, Oščádal – Svoboda O. Trenéři: Jiří Beroun a Tomáš Jakeš.
Villach: Bernard – Joslin, Fraser, Flemming, Lindner, Brunner, Bacher, Zauner – Karlsson, Collins, Hughes – Krastenbergs, Broda, Kosmachuk – Richter, Maxa, Lanzinger – Rebernig, Pilloni, Moderer. Trenér: Rob Daum.