Znojmo odehrálo třetí domácí zápas v řadě, jako posledního hosta na znojemském ledě uvítalo Klagenfurt, který po dramatickém konci porazilo. Góly padaly až ve druhé třetině, ale závěrečné dějství vše vynahradilo. Orli vyhráli nad Klagenfurtem 6:4. V letošní sezóně to byla nad tímto soupeřem první výhra a o to větší radost vítězství přineslo. Díky němu má Znojmo v kapse čtvrté vítězství v řadě, což mu do dalších utkání přinese herní sebevědomí. „Drama na konci utkání se mi opravdu nelíbilo, dokonce se mi i dvakrát zastavilo srdce," řekl s nadsázkou znojemský trenér Jiří Režnar.

V začátku první třetiny se Znojmu nabídla vyložená šance, kterou však z důvodu překvapení nezvládlo proměnit. Hra se přelévala ze strany na stranu, ale prosazení ani jednoho týmu se nedostavilo, i když gólmani na obou stranách měli plné ruce práce.

Znojmo – Klagenfurt 6:4 (0:0, 2:1, 4:3)
Branky: 25. Podešva (Pucher, Pavlikovský), 38. Thomas (Beránek), 49. Podešva (Havlík, Pucher), 52. Jarůšek (Štach, Procházka), 54. Pavlikovský (Havlík, Pucher), 60. Štach – 44. a 57. Scofield, 32. Siklenka, 49. Lammers.

Druhé dějství již přineslo hned několik gólů. Z řad znojemských fanoušků sice zněly rozčílené hlasy, které hanily rozhodčí. Ti podle fandů připískávali krajanům. Orly to ale ve svém letu nezastavilo. Už pětadvacátá minuta jim přinesla první prosazení, když v přesilové hře vybojoval znojemský hráč Peter Puchem puk za rakouskou bránou, odkud jej nastřelil přímo před ni a ujal se jej jeho spoluhráč Martin Podešva, který puk zvládl v pádu zaslat pod horní tyč.

„Ustáli jsme to velice dobře, proměňovali jsme přesilovky a hráli kvalitně. K vítězství jsme tentokrát měli větší motivaci než oni," přiblížil děj domácí útočník Petr Beránek.

Ve třicáté minutě sudí vyloučili domácího Milana Procházku za faul. Poté přišlo prosazení hostů, Orli hráli ve třech, což Klagenfurt zužitkoval a do znojemské svatyně zasadil svou první úspěšnou střelu. O pár minut později vrátil znojemský hráč Andrew Thomas vedení na stranu domácích, když využil přihrávku Petra Beránka. Puk skončil těsně pod břevnem brány hostů a stav se tak změnil na 2:1.

Třetí třetina byla herně nejzajímavější, boj domácího týmu o vítězství přinesl řadu napínavých okamžiků. Zprvu bylo několik neproměněných šancí na obou stranách, následně se však prvně prosadili hosté, když s příchodem čtyřiačtyřicáté minuty zaslal projektil rakouský hráč Tyler Scofield do růžku Hoviho brány. Znojemský brankář to však vzápětí spoluhráčům vynahradil, když chytil jasnou střelu hostů, kteří se dostali do šance nájezdem před znojemskou síť. V devětačtyřicáté minutě se prosadily oba týmy. Nejprve získal Klagenfurt vedení díky střele rakouského Johna Lammersova a devět vteřin na to Znojemští vyrovnali skóre střelou Martina Podešvy.

Úspěšný zásah si domácí ještě zopakovali i ve dvaapadesáté minutě, když domácí Lubomír Štach střílel od modré čáry, puku se ujal Richard Jarůšek, který jej utopil přímo do klagenfurtské sítě. Vedení se tak opět ujalo Znojmo a stav na světelné tabuli svítil příznivými čísly pro domácí fanoušky 4:3. Orlům se dařilo i nadále, Rakušané hráli v oslabení, čehož domácí využili a zaslali Klagenfurtu další povedenou střelu. Náskok domácího týmu se vyšplhal na 5:3. Po této události si trenér hostů vyžádal oddechový čas.

Ač se zdálo být o výsledku rozhodnuto, hostující tým vše zdramatizoval zasazením svého čtvrtého gólu.

To už zbývaly do konce závěrečné třetiny jen dvě minuty. Klagenfurt odvolal svého brankáře, čehož Orli využili a deset sekund před koncem zaslali poslední přesnou střelu holí domácího Lubomíra Štacha, který šestým gólem potvrdil vítězství. „Jsou to pro nás dva důležité a zasloužené body, byl to těžký zápas. V závěru utkání při nás stalo určitě i štěstí," zakončil útočník Orlů Martin Podešva.