Postup na páté místo v tabulce EBEL ligy si znojemští hokejisté vybojovali díky dvěma vítězstvím na domácím ledě. Zejména sobotní utkání s italským týmem bylo plné svižných střel a aktivní hry. „Bolzano hrálo mnohem lépe než v minulém utkání, kdy jsme na jejich ledě prohráli," přiznal znojemský trenér Jiří Režnar.

Ač hráli hosté z Itálie v první třetině nebezpečně, domácí si dokázali udržet vedení. První branku zasadil znojemský hráč Richard Pavlikovský. Puk poslal od modré čáry přímo k pravé tyči. „Vyjeli jsme do zápasu jako osobní vláček proti rozjetému rychlíku, naštěstí nás Sasu Hovi podržel," pochválil výkon gólmana v první třetině Pavlikovský.

Hru provázela dobrá ofenziva na obou stranách. Nenudil se ani jeden z gólmanů, domácí Hovi i hostující Jaroslav Hübl předvedli skvělé zákroky. Orli nastupovali do druhé třetiny s jednobrankovým náskokem a oba týmy herně pokračovaly v duchu úvodního dějství. „Po první třetině jsme museli hru stáhnout na tři pětky," popsal změnu Režnar.

Druhá dobře zasazená střela znojemských borců vylétla z hokejky domácího Petera Puchera přímo do prázdné brány Bolzana. To vyprovokovalo hostující tým k odpovědi a zásluhou hostujících hráčů Trenta Whitfielda a o dvě minuty později i Marka Santorelliho vyrovnali stav na 2:2. Znojemští hráči se však nezalekli a odpověděli Bolzanu tím nejlepším způsobem, když zvýšili na 3:2.

Stý gól v sezoně

Začátkem třetí třetiny promarnili hosté možnost srovnání skóre. Přišla přesilová hra znojemských Orlů, ve které se předvedl střelec Zdeněk Blatný, který dorazil puk za záda hostujícího gólmana. Jen o šestadvacet vteřin později jej následoval domácí hráč Adam Havlík.

Díky znojemskému odchovanci Havlíkovi získalo Znojmo svůj stý gól v letošní sezóně. O dramatický konec se postaralo hostující Bolzano při závěrečné přesilovce, kterou však znojemští hokejisté hravě zvládli a poslali italské hráče domů s prázdnou.

Za domácí vítězství 5:2 si tak Znojmo připsalo na svůj účet další dva body. „Měli jsme se soupeřem trošku problémy, ale nakonec jsme to zvládli. Byl to pro nás opravdu těžký a důležitý zápas," přiblížil sobotní zápas Pucher.

Vysokou porážkou přehrálo Znojmo i pátečního hosta z Innsbrucku, když už od počátečních minut první třetiny nebylo pochyb, kdo je favoritem tohoto zápasu. O první branku se zasloužil domácí hráč Andrew Thomas, který nastřelil od modré čáry kotouč do brány hostů.

V mžiku jej následoval úspěšnou střelou spoluhráč Antonín Bořuta a Znojmo tak vedlo 2:0. Hosté sice dokázali snížit ránou hostujícího hráče Jeffa Ulmera na 2:1, ale Orli odpověděli zasazením projektilu do horního rohu innsbrucké brány. Na 3:1 navýšil domácí hráč Blatný.

Ač se ve druhém dějství snažili opět prosadit hosté, Orlí převahu dokázal znojemský Jarůšek střelou navyšující znojemské skóre na 4:1. Následující okamžiky provázelo několik světlých momentů Innsbrucku, prosazení však přišlo opět jen ze strany Orlů, a to zásluhou Jana Šedy.

Třetí třetina již byla herně klidnější, více šancí si vybojovali hosté. Znojmo navýšilo o další branku, ale i Žraloci zvládli vycenit zuby v závěru utkání. Orli zvítězili vysoko 6:2 s dvoubodovým ziskem.

Další zápas sehrají Orli již v úterý. Do Znojma zavítají soupeři z Klagenfurtu, kteří naposledy Orly porazili 4:3.

ROMANA ČERNÁ