Mančaft z města nad řekou Dyjí kráčel celým play-off suverénně. Bez jediné prohry jím došel až do finále třetí nejvyšší soutěže. Ve středečním čtvrtém zápase proti Letcům otevřel skóre chvíli před koncem první dvacetiminutovky Petr Beránek.

Orli Znojmo dominují finálové sérii s Letňany.
Ani dva neuznané góly Orly nezastavily. Zase vyhráli, oslaví ve středu titul?

Po změně stran hosté párkrát zahrozili. Orli však ve dvaatřicáté minutě využili přesilovku a na 2:0 zvýšil Tomáš Svoboda, který využil pohledné přihrávky z hole Jana Hrušky. V rámci poslední části pak domácí kontrolovali pozvolnou cestu za postupem. V jedenapadesáté minutě ji stvrdili dvěma slepenými brankami z holí Jana Hrušky a Marka Špačka. Závěrečnou třešničku na finálovém dortu pak osmapadesát sekund před posledním hvizdem přidal Lukáš Adámek na 5:0.

Starší dorostenci MSK Břeclav (v modrém) podlehli 2:3 Znojmu.
PODÍVEJTE SE: Starší dorostenci Břeclavi ztratili se Znojmem dvoubrankový náskok

Znojemští hokejisté se tak po dvanácti letech díky výhře nad Letňany vrací od příští sezony do první ligy. V této soutěži hráli naposledy v ročníku 2010/2011, kdy skončili ve čtvrtfinále play-off.

Orli Znojmo - Letci Letňany 5:0
Třetiny: 1:0, 1:0, 3:0. Branky a nahrávky: 18. Beránek (Köver, Kloz), 32. Svoboda (Hruška, Šťovíček), 51. Hruška (Sklenář), 51. Špaček (Adámek, Šťovíček), 60. Adámek (Šťovíček). Rozhodčí: Šperl, Valenta – Štěpánek, Maňák. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 2605.
Orli Znojmo: Groh (Žajdlík) – Tejnor, Mareš, Sedláček, Stránský, Jenáček, Kloz, Zukal, Remta – Hruška, Köver, Svoboda O., Svoboda T., Čermák, Beránek, Sklenář, Špaček, Adámek, Šťovíček, Pigl, Kotrba. Trenér: Jiří Beroun.
Letci Letňany: Brázdil (Kopřiva) – Němeček, Čížek, Chalupa, Gurjevskij, Lytvynov, Havelka, Fiala – Vacín, Švec, Řepík – Wojnar, Kropáček, Kučera – Pejchal, Labuzík, Uhlík – Kastner, Turek, Arnošt. Trenér: Jaroslav Nedvěd.