Na střetnutí se Salcburkem hned navazuje nedělní duel Dornbirn v půl šesté večer. Znojemští potřebují ve víkendových venkovních utkáních zabrat. Prohráli posledních šest zápasů na hřištích soupeřů. Sebevědomí však dodávají alespoň domácí výsledky. „Každý tým spoléhá na domácí prostředí, získává v něm body. Nám se teď povedlo třikrát za sebou vyhrát doma, ale abychom poskočili v tabulce výš, je nutné něco přivézt z venku. Hrajeme v Salcburku a Dornbirnu. Minimálně tři body bychom měli získat,“ velí lídr defenzivy Jan Lattner.

Fotbalová národní liga: FC Hradec Králové - 1. SC Znojmo FK.
Znojmo je po podzimu stále na dostřel postupu, ale mrzí ho venkovní výpadky

V tabulce pátý Salcburk před týdnem udeřil dvakrát z přesilovky, desátí Orli dostali pět trestů. „Nemůžeme si dovolit takový luxus, abychom hráli pořád v oslabení, Salcburk má kvalitní přesilovky. Nesmíme nedělat zbytečné fauly,“ upozorňuje Šimíček.

Pohl u Orlů končí
Obránce Jan Pohl se dohodl na ukončení spolupráce. Šestadvacetiletý obránce odehrál ve Znojmě osmnáct utkání vstřelil jednu branku a na devět přihrál. Nasbíral deset trestných minut a v účasti na ledě zapsal -5. „Měl smůlu, že byl zraněný. Nešlo mu to, jak by si představoval. Takto se domluvil s vedením,“ uvedl trenér Orlů Roman Šimíček.


V městě nedaleko hranic s Německem Orli sehráli minulý týden vyrovnaný duel a drželi se Salcburkem dlouho krok, na čemž mohou stavět. „Bohužel nám štěstí nepřálo a trefili jsme i dvě tyčky, ale už je to za námi,“ prohlašuje šestačtyřicetiletý Šimíček.

Jeho tým opustil v týdnu obránce Jan Pohl, naopak se do týmu začleňuje zadák Michal Plutnar, jenž na jihu Moravy hostuje z Liberce. „První zápas byl od něj velmi dobrý, (gól a asistence proti Villachu – pozn. red.) pak už o něco slabší. Každý si musí zvyknout, je to pro něj úplně něco nového,“ dodává Šimíček.

Obránce Orlů Michal Plutnar
Volal jsem Liboru Šulákovi. O Znojmě mluvil pěkně, říká posila Orlů Plutnar