Znojmo po pěti vítězstvích v řadě prohrálo a propadlo se zpět na čtvrté místo tabulky, páté Bolzano ztrácí tři body. „Byl to zápas prakticky o šest bodů, protože i Bolzano se na nás tlačí. Dali jsme hodně rychlý gól a tím jsme soupeře zřejmě naštvali. Navíc jsme hostům darovali za zápas čtyři branky z našich hrubek a Bolzano je dostatečně zkušený tým, který to potrestal," znal příčinu prohry domácí útočník David Bartoš.

Orli před utkáním drželi domácí neprůstřelnost 182 minut a v brance s Patrikem Nechvátalem chtěli toto číslo co nejvíc posunout. Podpořit je přišla rekordní návštěva sezony 4016 diváků. Český celek do utkání vstoupil ve stejné sestavě jako proti Lublani a také ve stejném tlaku. Již po osmašedesáti sekundách šli Orli do vedení. Jan Lattner dostal se štěstím přihrávku na Petera Puchera a znojemská ikona z mezikruží prostřelila Jaroslava Hübla v brance Bolzana.

Orli Znojmo – HC Bolzano 4:6Třetiny: 1:3, 1:1, 2:2. Branky a nahrávky: 2. Pucher (Lattner, Bořuta), 22. Bartoš (Yellow Horn, Šedivý), 49. Yellow Horn (Tomas, Bača), 59. Tomas (Pucher, Bořuta) – 6. Broda, 12. Saviano, 15. Pope (Saviano), 39. McMonagle (Saviano), 53. Saviano (Insam, Pope), 59. Palmieri (Foster, McMonagle). Rozhodčí: Babic, Siegel – Loicht, Nemeth. Vyloučení: 5:4, navíc Biro (ZNO) – 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 4016. Střely na branku: 23:34.

Znojmo: Nechvátal – Roupec, Biro, Bořuta, Bača, Šulák, Stehlík – Tomas, Trivino, Rehuš – Podešva, Pucher, Lattner – Šedivý, Bartoš, Yellow Horn – Číp, Beroun, Novák – Špaček, Csamangó.
Bolzano: Hübl – Egger, Oberdörfer, Hofer, McMonagle, Flemming, Franza, DeAnesi, Frank – Broda, Vause, Reid – Insam, Saviano, Pope – Palmieri, Foster, Pollastrone – DiCasmirro, Bernard, Gander.

Na konci šesté minuty se ale dostaly „lišky" velmi lehce k vyrovnávacímu gólu. Znojemský forvard Radek Číp při rozehrávce namazal před branku na hůl Joela Brody a ten zamířil nechytatelně nad vyrážečku Nechvátala. Znojemští tak doma dostali gól po dlouhých 188 minutách. „V kabině jsme si říkali, že se chyba může stát, ale máme dalších dvacet borců, kteří to musí napravit. Sice jsme se poté zvedli, ale zase jsme udělali zbytečný faul a já měl ještě velkou šanci. Musíme v dalších osmi zápasech zabojovat, abychom se mohli v klidu připravovat na play off," doplnil Bartoš.

Ve dvanácté minutě přišlo další neporozumění Orlů ve středním pásmu a samostatný únik proměnil Steve Saviano střelou mezi betony Nechvátala. Povzbuzené Bolzano se vzápětí prosadilo potřetí a opět po chybě domácích. Nechvátal se vydal za kotoučem za branku, kde však souboj o puk prohrál se Savianem, který posunul na Matta Popa a již to bylo o dvě trefy – 1:3. Znojmo navíc ztratilo kapitána Jiřího Berouna, jenž ze zápasu odstoupil.

V úvodu druhé části se po vyhraném buly vydali Orli do rychlého protiútoku a Ondrej Šedivý nadělal před Hüblem takový zmatek, že dorážející Bartoš již měl lehkou úlohu.

Z dalšího protiútoku měli vyrovnání na hokejkách Bartoš a Libor Šulák. Hübl s přehledem obě šance zneškodnil. V polovině střetnutí se do přečíslení dva na jednoho vydali Bartoš a Šedivý, opět ztroskotali na ramenu gólmana Bolzana.

Následovala menší šarvátka za brankou Znojma, ze které si odnesl obránce Orlů Marek Biro hned šestnáct trestných minut a moravský celek se bránil. „Utkání jsme nezvládli. Do šesté minuty jsme hráli výborně, poté jsme provedli tři neskutečné kiksy a ještě při vyloučení Bira jsme měli pět obránců do hry, takže jsme poslali Lattnera do obrany. Tam právě vznikla chyba při střídání a následném vyloučení, že naskočili tři beci," popsal znojemský kouč Jiří Režnar. Největší šance Bolzana byla tutovka Brodieho Reida, ale fantastický Nechvátal vleže zabránil čtvrté brance.

I ta pak přišla po chybě Orlů. Tentokrát hrálo Znojmo v šesti hokejistech a následnou početní převahu zužitkoval s přehledem bolzanský Sean McMonagle.

Znojemský tým se ve třetí třetině tlačil za zdramatizováním duelu a vyšlo to. Po nahození Martina Bači vyrazil Hübl puk jen před osamoceného Coltona Yellow Horna a domácí se dotáhli na rozdíl gólu.

Jenže potom Znojmo místo sílícího náporu vyrobilo další hrubku za svojí brankou a Saviano bekhendem přehodil brankáře. Italský tým ještě přidal šestou trefu z hole Palmieriho.

Znojemští už prohru jen zmírnili gólem Romana Tomase. „Ještě jsme si ukazovali na poradě duel Bolzana s Inns-bruckem, že jim Innsbruck na čtyři góly nahrál, a uděláme to samé. Musíme se vzchopit a na ledě Grazu body získat zpět," vzhlížel ke středečnímu utkání Režnar.