Po těsné prohře 1:2 na ledě Klagenfurtu nestačili doma na Graz 0:4. Tím Orli promrhali další šanci se odlepit z poslední dvanácté příčky EBEL. „Odehrajete pár dobrých zápasů a čekáte, že předvedete dobrý výkon. Za šest minut ale zjistíte, že nohy nejedou, nejste schopni zpracovat puk, vystřelit z voleje. Je to pro mě nepochopitelné. Únavou to není,“ kroutil hlavou domácí trenér Miroslav Fryčer.

Znojemští na svého soupeře nestačili ve všech aspektech hry. Graz lemující druhou příčku tabulky si připsal na jihu Moravy pohodlnou výhru. „Je to jenom o tom, jak se k zápasu hráči individuálně postaví. Když se na kluky podíváte do zrcadla, tak vypadají pěkně, ale to je k ničemu. Naše hra je chaos. Nechápu proč. Hrajeme posledních šest zápasů stejný systém, který funguje. Jenže pak předvedeme tohle. To není normální,“ láteřil Fryčer.

Orli Znojmo - Graz 0:4Třetiny: 0:1, 0:0, 0:3.
Branky a nahrávky: 7. Oberkofler (Caito, Jakobsson), 46. Zusevics (Moderer, King), 51. Weihager (Oberkofler, Oleksuk), 59. Grabowsky (Weihager, King).
Rozhodčí: Babić, Smetana – Nemeth, Soos.
Diváci: 2004.
Znojmo: Lassila – Tejnor, Parkkonen, Novák, Stehlík, Lattner, Sedlák, Šnajnar – Kalus, Stretch, Mrázek – Špaček, Matuš, Luciani – Hlava, Bartoš, Němec – Guman, Braes, Bulín.