Po loňském zklamání, kdy poprvé nepostoupili do play off, chtějí zpátky mezi elitu nadnárodní EBEL ligy. Hokejoví Orli Znojmo věří v rapidní zlepšení. „Chceme se vrátit tam, kam si myslíme, že patříme. Určitě je naší motivací postup do play-off a pak se uvidí,“ stanovil na předsezónní tiskové konferenci jasný cíl předseda klubu Pavel Ohera.

Svou cestu zahajují Orli pátečním duelem ve Villachu od čtvrt na osm večer. Za sebou přitom mají přípravu náročnější než obvykle, na tréninky jezdili kvůli rekonstrukci ledové plochy v domovské Nevoga aréně do Telče a Moravských Budějovic.

Po cestě utužili vztahy

V klubu byli s osudem smířeni. „Aspoň jsme měli po cestě autobusem víc času na utužení vztahů,“ našel výhodu pravidelných cest mimo Znojmo nový kapitán týmu David Bartoš, který v šestadvaceti letech načíná devátou sezonu v dresu A týmu Orlů.

Konec úmorného dojíždění zažije se svými spoluhráči za dva týdny, první domácí duel sehraje Znojmo 28. září proti Medveščaku Záhřeb, první trénink o tři nebo čtyři dny dřív. „Říkám to poněkolikáté, že smekám před hráči, jak se s nepříjemnou situací vyrovnali. Jejich přístup byl příkladný,“ hlásil optimisticky lodivod Orlů Miroslav Fryčer, jenž v minulosti oblékal v NHL dlouhé roky dres Toronta Maple Leafs a má také kanadský pas.

I díky jeho kontaktům a znalostem zámořského prostředí přivedlo vedení klubů čtyři Kanaďany a jednoho Američana „Hrajeme soutěž, která je svým způsobem kanadská. Mirek umí perfektně anglicky a zná kanadské prostředí. Naší prioritou bylo, aby se noví hráči hodili do kabiny jak herně, tak lidsky, což se myslím povedlo,“ zmínil Ohera.

Zámořské posily
Cam Braes – 27 let
Anthony Luciani – 28 let
Patrick McEachen – 27 let
Allan McPherson – 27 let
C.J. Stretch – 29 let

Vedení klubu lovilo nové zámořské posily především v nižších německých a švýcarských soutěžích. To je i případ osmadvacetiletého Anthonyho Luciana, jenž by se mohl stát hlavním ofenzivním esem. Po přesunu z Nitry do německého Bayreuthu sázel aspoň jeden gól každý skoro každý zápas. O rok starší Američan C.J. Scretch měl ve Frankfurtu zase hodně přes jeden kanadský bod na zápas.

Brankářskou jedničkou bude navrátilec Patrik Nechvátal, který si v minulém ročníku „odskočil“ do Innsbrucku, letos opět bude hájit svatyni jediného českého účastníka nadnárodní soutěže. „Jedničku jsme určili dopředu. Chtěli jsme, aby chytal gólman, který má zkušenosti z této soutěže. Patrik podmínky splňoval, zmínil Fryčer.

Zástupci klubu zároveň představili dresy, které Orli obléknou v nové sezoně. Po sedmi letech budou hrát domácí utkání v černých dresech, na hřiště soupeřů vyjedou v bíločervené kombinaci.