„Tohle utkání nám vůbec nic neřeklo. Vídeň přijela snad s béčkem, takže zápas neměl žádnou vypovídající hodnotu. Vzali jsme ho zkrátka jako přípravné utkání, ve kterém jsme si vyzkoušeli určité věci,“ přiznal asistent trenéra Orlů Martin Stloukal. Začátek utkání rozhodně nenapovídal, že by mělo padnout jedenáct branek. Oba týmy vstoupily do zápasu vlažně. První branka padla až v patnácté minutě, kdy se prosadil Trojan.

Ale ve druhé třetině jakoby snad ani nešlo o přípravné utkání, jako spíše nějakou dobročinnou exhibici. Orli totiž rozjeli svůj brankostroj. Postupně se trefili Kanko, Jarůšek, Bartoš, Škarda a druhý gól v zápase zaznamenal Trojan. Vídeň na to kontrovala pouze dvěma trefami.

„Konečně se nám začalo střelecky dařit a dokázali jsme soupeře přestřílet. Je to příjemné, i když výsledky v přípravě nejsou až tak důležité,“ pochvaloval si dvacetiletý útočník Znojma Tomáš Komínek. Závěrečná část se tak dohrávala spíše jen z povinnosti. Ani tak ale znojemští hokejisté nezůstali pozadu. Vyhráli totiž i třetí periodu, a to v poměru 2:1. Po zaznění závěrečné sirény tak bylo na světelné tabuli skóre 8:3, což znamenalo drtivé vítězství domácích nad jedním z lídrů mezinárodní soutěže.

„Utkání mělo jedno velké pozitivum. Hráči jsou nyní ve velkém objemu, jsou unavení, přesto na ledě dřou. To je to, co chce každý trenér vidět. Jsem strašně rád, že hráči nejsou apatičtí, ale rvou se stůj co stůj,“ nešetřil Stloukal chválou na adresu svých svěřenců.

Nyní budou mít Orli několikadenní zápasové volno. Další přípravný duel sehrají ve čtvrtek na půdě rivala z první ligy Třebíče.

Orli Znojmo – Vienna Capitals 8:3 (1:0, 5:2, 2:1)

Branky: 15. Trojan (Vosátko), 26. Kanko (Podešva , Lattner), 28. Jarůšek (Komínek, David), 31. Bartoš (Jarůšek), 35. Škadra (Pucher), 38. Trojan (Škadra, Šeda), 44. Komínek (Bartoš, Pláněk), 57. Kanko (Podešva, Stehlík) – 34. Nador (McLeod), 35. McLeod (Fischer), 58. Postek (Fichtner). Vyloučení: 6:11. Využití: 2:0. Diváci: 1352.
Orli Znojmo: Kacetl (Landsman) – Latner, Pláněk, Bořuta, Škadra, Vosátko, Stehlík, David – Komínek, Havlík, Lattner, Staněk, Kanko, Pucher, Jarůšek, Bartoš, Podešva, Šeda, Haman, Říha, Trojan.
Vienna Capitals: Stefaniszin (Dechel) – Schweda, McLeod, Riener, Lanz, Peter, Pospisil, Kotinsky, Znenallik, Fischer, Holst, Naqeler, Gunnarsson, Fichtner, Seidl, Postek, Nador, Strempfl, Draschowitz, Gsandtner, Gigler.