Zápas na půdě prvního týmu soutěže nezačal pro znojemské hokejisty dobře. Klagenfurt už od prvních minut ukazoval, proč zatím vede EBEL ligu.

Celý jeho galakoncert začal v jedenácté minutě, kdy se prosadil Herburger. Toho napodobili ještě Kalt s Pirmannem a domácí vedli o tři branky.

Poměrně vysoké vedení rakouského celku vyhnalo z branky gólmana Lukáše Sáblíka, kterého nahradil Ondřej Kacetl. Jenže ani ten nedokázal zastavit rozjeté domácí.

Ve druhé třetině inkasoval dvakrát a bylo po zápase. Poslední perioda se hrála už jen z povinnosti. Nakonec se Znojmo dočkalo alespoň kosmetické úpravy skóre. Po asistenci Petera Puchera se prosadil Jan Šeda a připsal si na své konto čtvrtý gól v sezoně.

Jihomoravský celek tak zaznamenal pátou porážku v řadě. V černé sérii inkasoval už dvacet branek a skóroval pouze sedmkrát.

Poslední místo ale zatím Orlům nepatří. To okupuje slovinská Jesenice. Právě ta bude dalším soupeřem znojemských hokejistů. Na jejím ledě se svěřenci Karla Soudka představí v pátek.

Klagenfurt – Znojmo 5:1 (3:0, 2:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 11. Herburger (Furey), 15. Kalt (Koch), 17. Pirmann (Geier), 36. Koch (Furey), 37. Lammers – 58. Šeda (Pucher). Rozhodčí: Sicorchi, Veit – Kaspar, Podlesnik. Vyloučení: 4:6. Využití: 3:0. Diváci: 3920.

Klagenfurt: Swette (Brenkusch) – Siklenka, Reichel, Holzer, Furey, Isopp, Ratz, Herrnegger, Pirmann – M. Geier, Herburger, S. Geier – Scofield, Spurgeon, Hager – Lammers, Koch, Kalt – Brandner, Hundertpfund, Schellander.

Znojmo: Sáblík (21. Kacetl) – Platil, Pláněk, Štach, Škadra, Hájek, Vosátko, Stehlík, Bořuta – Lattner, Podešva, Kanko – Šeda, Pucher, Říha – Trojan, Haman, Havlík – Jarůšek, Bartoš, Komínek.