Střetnutí s Innsbruckem rozhodla situace tři minuty před koncem, kdy hostující Mario Lamoureux poslal puk z dorážky za brankáře Patrika Nechvátala. „Ve třetí třetině už to byla taková přetahovaná. My jsme své šance nevyužili, soupeř ano. Chybělo i štěstí," posteskl si znojemský trenér Roman Šimíček.

Orli prohráli s Innsbruckem a elitní šestka se jim vzdaluje.Zdroj: DENÍK/Martin Smejkal

Orlům zbývají do konce základní části EBEL čtyři zápasy. Již v sobotu přivítají doma od půl šesté Dornbirn, příští týden ještě hrají v Bolzanu a Vídni a doma s Klagenfurtem. Pro postup do elitní šestky už se potřebují spoléhat i na ztráty soupeřů. „Prohráli jsme a je to s námi špatné. Musíme jít dál, i kdybychom se do první šestky nedostali, stále je o co hrát, cíl je daný. Šance umírá poslední, čeká nás Dornbirn, to bude zase úplně jiný zápas," burcoval své svěřence Šimíček.

Proti Innsburcku přitom Znojmo začalo dobře, když skóre otevřel Colton Yellow Horn, hosté ovšem ve druhé třetině brankami Austina Smitha a Johna Lammerse vývoj zvrátili. „Celý zápas jsme měli možnost vést, ale zbytečnými chybami jsme o to přišli. Je to prostě pro nás špatná situace, ale psychiku nám to nesrazí. Máme před sebou třeba Klagenfurt, který prohrál a hraje zápasy venku. My zase doma, takže věřím, že to zvládneme," sdělil Csamangó, který se zasloužil o vyrovnání na 2:2 a vstřelil tak svoji čtvrtou branku v posledních pěti zápasech.

Orli Znojmo 2
Innsbruck 3

Třetiny: 1:0, 1:2, 0:1

Branky a nahrávky: 14. Yellow Horn (Lakos, Bartoš), 36. Csamangó (Šeda) – 27. Smith (Clark, Lamoureux), 29. Lammers (Spurgeon, Bishop), 57. Lamoureux (Šedivý, DeSantis)

Rozhodčí: Berneker, Stolc – Gatol, Kaspar

Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1

Diváci: 2754

Střely na branku: 30:36