Klidnou úvodní dvacetiminutovku, v níž si domácí vytvořili dvougólový náskok, následovala vyhrocená druhá třetina. Znojemští sice zvýšili na 3:0, pak se ale strhla mela a po rvačce domácího Mikliše a hráče KAC Kozeka nabral zápas na obrátkách. Rakušané během závěrečného dějství srovnali na 3:3.

Ani po nastavení se Orlům nepodařilo skórovat. O soudu zápasu tak rozhodly samostatné nájezdy, v nichž byli lepší Klagenfurtští. „Ztratili jsme tři body. Můžeme být rádi za jeden. Po čtyřiceti minutách, když vedeme 3:0, jsme si to neměli nechat pustit. Tyto zápasy jsou pro nás velmi obtížné a nejsem spokojený. Dopadlo to stejně jako v Salzburgu,“ hodnotil trenér domácích Miroslav Fryčer.

Jeho svěřenci se doteď vezli na bodové vlně, i přes prohru v 6. kole v Salzburgu, odkud si odvezli jeden bod po samostatných nájezdech, zůstávali mimo úvodní prohru s Grazem bodoví.

Úsilí Znojemských bude pokračovat v neděli, kdy absolvují klání na ledě maďarského Fehérváru.

Třetiny: 2:0, 1:0, 0:3 – 0:0. Branky a nahrávky: 3. Svoboda (Luciani, Sedlák), 11. Sova (Stehlík, Novák), 26. Bořuta (Bowles, Luciani) – 43. Liivik (Harand), 44. Kozek (Schnetzer), 47. Neal, rozh. náj. Kozek. Vyloučení: 8:4. Využití: 0:0. Rozhodčí: Piragic, Siegel – Hribar, Kapsar. Diváci: 2514.