Utkání začalo hodně svižně. Už v první minutě rozsvítil červené světlo za zády domácího brankáře Chioada mladíček Havlík a Orli vedli na půdě favorita 1:0.

Netrvalo ale dlouho a bylo vyrovnáno. Klagenfurt navíc dokázal otočit vývoj utkání. Pět vteřin před první sirénou využil přesilovku a odcházel do šatny s mnohem lepší náladou, než tou, která panovala na jeho střídačce v začátku duelu.

Ani Orli nezůstali pozadu s proměňováním přesilovek. Jednu z nich dokázal už po patnácti vteřinách využít Haman za asistence Štacha.
Až třetí perioda měla rozhodnout o vítězi včerejšího zápasu. Jenže ani ta hádanku nerozlouskla. Oba týmy totiž vsítily po jedné brance a šlo se do prodloužení.

To netrvalo moc dlouho. Hned na jeho začátku mířil za katr Stehlík a Klagenfurt zásluhou Lammerse využil svou třetí početní výhodu v zápase a rozhodl o svém vítězství v poměru 4:3.

Znojemským hokejistům tak uteklo třetí vítězství v řadě doslova mezi prsty. Vrátit porážku ale mohou Klagenfurtu hned za pár dní. Po Vánocích se totiž na znojemské půdě odehraje odložené utkání těchto dvou soupeřů.Ještě předtím ale Orli odehrají zápas s Jesenicí. Ten se bude servírovat ve čtvrtek.

Znojemští hokejisté jsou zatím stále na předposledním místě tabulky. Na svém kontě mají třiadvacet bodů, stejně jako devátý Graz. Na příčku zajišťující play off chybí Orlům tři body.

Statistika:

Klagenfurt – Orli Znojmo 4:3p (2:1, 0:1, 1:1 – 1:0)
Branky a nahrávky: 9. Hundertpfund (Siklenka), 20. Hager (Tenute, Brandner), 52. Brandner (Hager), 63. Lammers (Siklenka, Tenute) – 1. Havlík (Podešva), 28. Haman (Štach), 45. Stehlík (Kanko). Vyloučení: 5:5. Využití: 2:2. Rozhodčí: Fussi, Potocan – Hribar, Piragić. Diváci: 4179.
Klagenfurt: Chiodo (Swette) – Siklenka, Furey, Kirisits, Holzer, Ratz, Isopp – Scofield, Koch, Lammers – Brandner, Tenute, Hager – Geier M., Morrison, Geier S. – Piermann, Hundertpfund, Schellander.
Orli Znojmo: Kacetl (Landsman) – Stehlík, Hranáč, Pláněk, Štach, Hájek, Vosátko, Trojan – Danton, Šeda, Kanko – Podešva, Haman, Havlík – Lattner, Pucher, Staněk – Komínek, Jarůšek, Bartoš.