Orli vlétli do utkání rychlostí blesku a již v první minutě se po brejku prosadil střelou k tyči znojemský hráč Ondřej Fiala. Brzká radost však hostům vydržela jen něco málo přes minutu, když domácí hráč Patrick Spannring překonal švihem do horního růžku znojemské brány Sasu Hoviho. Zvýšená snaha Linze byla korunována v deváté minutě, kdy se domácí dostali poprvé v utkání do vedení zásluhou Jasona Ulmera, který doklepl puk za brankovou čáru. A Černá křídla byla nebezpečná i nadále.

Prostřední dějství přineslo doslova gólové žně. Ty odstartovaly již pár vteřin po úvodním buly. Nejprve se z rychlého protiútoku prosadil rakouský hráč Brian Lebler a o osm vteřin později prostřelil Hoviho blafákem mezi betony domácí střelec Daniel Oberkofler. Což už bylo na znojemského brankáře Sasu Hoviho příliš a přenechal místo Jakubu Čechovi.

„Myslím, že Jakub Čech ukázal, že si zaslouží chytat. V úterním zápase nastoupí v bráně jako jednička," odhalil znojemský trenér Jiří Režnar.

Ani hosté se však nenechali zahanbit a půl minuty poté Antonín Bořuta snížil na rozdíl dvou branek. Znojmo nerozhodilo ani neproměněné trestné střílení z hole Jana Lattnera, zmobilizovalo síly a otočilo do útoku. Krátce před polovinou duelu napřáhl na modré čáře hostující bek Michael Kolarz a puk se zastavil až v síti za zády rakouského gólmana.

S přibývajícím časem se na ledě začalo jiskřit a jeden trest střídal druhý. Oba gólmani však byli v těchto momentech v pozoru. Až větší mela těsně před druhou sirénou znamenala další přesilovku Linze, kterou přetavil v gól domácí hráč Patrick Leahy.

Znojemští hokejisté vstupovali do třetí třetiny s dvoubrankovým mankem. Již z předchozího vzájemného duelu s Linzem však věděli, že podobné situace nejsou neřešitelné. A to se ukázalo i tentokrát. Orli nejdříve ustáli dvě oslabení, hlavně v tom druhém podržel svůj tým gólman Čech. A sami poté zaveleli k velkému zvratu. V devětačtyřicáté minutě propálil domácího gólmana dělovkou pod horní tyčku Jan Lattner. Stejný hráč pak o pět minut později dokázal vyrovnat.

Po úpravě ledu se rozehrálo prodloužení, které se v play-off hraje až do rozhodnutí. Na to se ale nečekalo dlouho. O přesný zásah do znojemské sítě se postaral Rakušan Gregor Baumgartner, jenž tak vyrovnal čtvrtfinálovou sérii na 1:1.

„Je velká škoda, že jsme nezvládli závěr a po hloupé individuální chybě inkasovali," uzavřel Režnar.

Linz – Znojmo 6:5p

Třetiny: 2:1, 3:2, 0:2 – 1:0

Branky a nahrávky: 3. Spannring (Mayr, Macierzynski), 9. Ulmer (Lebler, Murphy), 21. Lebler (R. Lukas), 21. Oberkofler (Hedlund), 40. Leahy (Hisey), 65. Baumgartner (Hedlund) – 1. Fiala (Šeda, Sova), 22. Bořuta (Beroun, Šeda), 29. Kolarz (Havlík, Beroun), 49. Lattner (Blatný, Bořuta), 54. Lattner (Blatný).

Rozhodčí: Berneker, Trilar – Nothegger, Raković.

Vyloučení: 9:11, navíc MacDonald (LIN) a Blatný (ZNO) 5 minut. Využití: 2:0. Diváci: 4000. Střely na branku: 46:39. Průběh utkání: 0:1, 4:1, 4:3, 5:3, 5:5, 6:5.

EHC LIWEST Black Wings Linz: Ouzas – Murphy, R. Lukas, MacDonald, Hedlund, Dorion, Mitterdorfer, Mayr, Fechtig – Lebler, Moran, Ulmer – Kozek, Hisey, Leahy – Baumgartner, Oberkofler, Iberer – Spannring, P. Lukas, Macierzynski.

ORLI ZNOJMO: Hovi (21. Čech) – Pavlikovský, Štach, Sova, Thomas, Kolarz, Bořuta, Müller – Blatný, Sýkora, Lattner – Beroun, Fiala, Šeda – Podešva, Pucher, Havlík – Novák, Bartoš, Jiránek – Špaček