Před dvěma týdny Orli prohráli 2:5 a minulou sobotu 1:4, v pátek byli vítězství nejblíž. Svěřenci kouče Romana Šimíčka třikrát vedli, soupeř vždy odpověděl.

Skóre otevřel domácí Erik Němec, v přesilovce vyrovnal Thomas Raffl. Vedení vrátil Znojmu Tomáš Plíhal, rakouský sok následně slavil díky přesné ráně Juliena Brouilletta. Radek Číp po naznačení přihrávky a střele zaznamenal třetí zásah Orlů, šest minut před koncem však Brouillette opět srovnal. Prodloužení vyšlo lépe Salcburku, duel rozhodl po přihrávce Raffla v jeho prospěch Brant Harris.

V neděli se Orli představí ve Villachu.

Orli Znojmo - Salcburk 3:4
Třetiny: 1:0, 1:2, 1:1 – 0:1
Branky a nahrávky: 18. Němec (Mrázek, Bořuta), 30. Plíhal (Yellow Horn, Miller), 50. Číp (Miller, Tejnor) – 27. Raffl (Hughes, Duncan), 35. Brouillette (Duncan, Huber), 54. Brouillette (Hughes, Mueller), 63. Harris (Raffl)