„Když dostanete devět branek, těžko se zápas hodnotí. Vlastně ani není co. Když se podívám na skóre, je to pro nás vyložený propadák,“ zlobil se po pondělním debaklu Orlů kouč Karel Soudek.

Znojemští hokejisté začali v Písku sympaticky. Po jedenácti minutách vedli, jenže ve druhé třetině propadli a v závěrečné periodě jen nechali Písek zaznamenat nejvyšší vítězství v letošním ročníku první ligy.

„Hráli jsme špatně. Hráči na ledě vůbec nedodržovali to, co jsme si říkali před zápasem,“ dodal Soudek.

Porážka je pro znojemské hokejisty o to potupnější, že se tak stalo s do té doby posledním celkem soutěže. Stopku píseckým střelcům nevystavil ani brankář Panec, který během utkání vystřídal znojemskou jedničku Horčičku.

„Nezačali jsme špatně, ale pak jsme se ze hry vytratili. Vůbec nepočítám to, že Písek dával branky snad z každé střely. Byla to z naší strany prostě mizérie. Chtěli jsme udělat změnu, protože to nebylo ono. Možná jsem mohl jít vystřídat dřív,“ kalkuloval brankář Luboš Horčička.

Znojemský tým prodělal změnu už dávno před utkáním. Opustila jej trojice hráčů z Třince. Vrba, Kania a Mičulka si museli balit kufry. Porušili totiž smlouvu, kterou měli podepsanou se znojemským hokejovým klubem.

„Porušili životosprávu a nebylo to poprvé. Naše vztahy s extraligovým Třincem to ale rozhodně neohrozí,“ vysvětlil manažer Orlů Jaroslav Šufajzl.

Nejvyšší letošní porážky:

3. kolo

Benátky – Hradec Králové 8:2

4. kolo

Třebíč – Litoměřice 8:2

Tábor – Kadaň 1:8

5. kolo

Kadaň – Třebíč 8:1

11. kolo

Hradec Králové – Benátky 1:7

20. kolo

Havlíčkův Brod – Litoměřice 8:1

23. kolo

Písek – Znojmo 9:1