Orli si tak dvě kola před koncem skupiny o záchranu mohou vydechnout. Na Boleslav mají už sedmibodový náskok, který Středočeši nemohou dohnat.

Otázkou zůstává, zda se bude ve Znojmě hrát extraliga i příští rok. Už déle se spekuluje o tom, že majitel klubu Jaroslav Vlasák prodá extraligovou licenci některému z prvoligových klubů.

Samotný zápas v Kladně v první třetině mnoho krásy nepobral. Až ve 23. minutě otevřel skóre znojemský Svoboda. Kladno se ale oklepalo a díky trončinskému v polovině zápasu vyrovnalo.

Podobná byla i třetí třetina, ale v opačném gardu. Na vedoucí gól Stielera odpověděl obránce Orlů Rýgl. A když v prodloužení potrestal vyloučení Patery znovu Svoboda, mělo Znojmo nakročeno za záchranou.

Orli ale museli čekat, jak dopadne zápas v Mladé Boleslavi. Nakonec se mohli radovat, České Budějovice porazily nováčka 2:1 a odsoudily ho k účasti v baráži.

„Na mužstvu bylo v první třetině vidět, že jsme se nevypořádali s prohrou doma s Boleslaví, ve druhé jsme se ale zvedli dvěma přesilovkami a vstřeleným gólem. Pak jsme ale faulovali my, soupeř se dostal do hry a ve třetí jsme takzvaně utekli soupeřovi z lopaty. Za body jsme moc šťastní,“ uvedl znojemský asistent Václav Baďouček.