„Hráli jsme tam tehdy špatně. Byl to ospalý výkon, bez nasazení, a proto jsme nakonec prohráli, i když jsme vedli. Kvůli tomu jedeme den dopředu. Počítám, že cesta nám zabere kolem dvanácti hodin, když do Dornbirnu, který je o hodinu blíže, jsme jeli třináct hodin," uvedl znojemský trenér Martin Stloukal.

Neoblíbený sok

Innsbruck není pro znojemské mužstvo nikterak oblíbený soupeř. „Innsburcku o nic nejde. Každý zápas hraje bezstarostně a čeká, koho načapá a chytne v nedbalkách. Proti nám se mu to už podařilo. Je to horší hrát proti takovému mančaftu než proti jinému, který má o co hrát," poznamenal kouč.

Hráči se soustředí na to, aby k utkání s posledním celkem tabulky přistoupili s respektem. „Tyto zápasy nemám moc rád, protože je potřeba se hodně soustředit, abychom soupeře nepodcenili. Bude to těžký zápas, protože minule jsme tam prohráli a Innsbruck nejsou nějací nazdárci," konstatoval strážce orlí svatyně Filip Landsman.

Ten nyní dostává přednost v bráně před Ondřejem Kacetlem, který naposledy chytal ve Fehérváru, kde dostal šest gólů a Orli odjeli s prázdnou. Landsman chytil příležitost za pačesy a všechna tři utkání, v nichž nyní nastoupil, znojemské mužstvo vyhrálo.

„Čekal jsem dlouho, než jsem se dostal do brány. Teď mám víc štěstí při chytání, takže jsem dostal příležitost," dodal skromně.

Trenér považuje současnou Landsmanovu formu za lepší než Kacetlovu. „Kacetl chytal v utkání s Fehérvárem špatně, tak jsme zkusili Landsmana. Ten teď chytá dobře, takže bude v bráně tak dlouho, dokud mu to půjde," dodal Stloukal.

Rozhodnutí o nasazení druhého brankáře už nemá nic společného s tím, že jde o mladé hráče.

„Hájení mladých hráčů skončilo vloni. Teď jsou hájeni už jen ročníky 92 a 93. Bude chytat ten gólman, který bude lepší," podotkl znojemský trenér.

Poslední a první

Dnes se Orli postaví poslednímu celku, ale v dalším utkání to bude lídr soutěže, Vídeň. „To je to, co mě teď trápí nejvíc. Přemýšlím nad tím, jak vyresetovat hráčům z hlavy zápas s Innsbruckem, protože na Vídeň se budou muset úplně jinak připravit," prozradil Stloukal.

Naopak Landsman má v hlavě jen dnešní zápas. „Myslím jen na utkání s Innsbruckem. Až po něm se začnu soustředit na Vídeň," řekl brankář.

Orlům se v posledních třech zápasech dařilo střelecky. Pomohl přesun Fina Kima Strömberga do druhého útoku. Odtud šel na jeho místo Bryan Bickell. Otázkou je, jak si povedou v obraně, kde bude chybět zraněný Martin Pláněk a Lubomír Štach. Naopak již nastoupí Kyle Wharton. Útok bude postrádat zraněného Marka Urama a Jana Müllera, ale vrací se kapitán Jiří Beroun.

ebel

30. kolo

Innsbruck Znojmo

14. prosince v 19.15 hodin

Postavení v tabulce:

Znojmo 5., 36 bodů.

Innsbruck 12., 11 bodů.

Letošní vzájemná utkání:

Znojmo Innsbruck 5:3

Innsbruck Znojmo 6:5sn