Čtyřiačtyřicáté utkání Orlů začalo ve vysokém tempu. První branku utkání viděli diváci již v první minutě zápasu, když brankáře hostů překonal Tomáš Protivný. „Bohužel jsme nedokázali zachytil nástup domácích. Z toho vyplynula první branka hned v začátku utkání,“ rozčiloval se asistent trenéra hostů Luděk Škaloud. Hosté však dlouho neotáleli a v přesilové hře využili znojemského oslabení a vyrovnali na 1:1.

Rozhodčí celkem přísným okem vylučovali hráče na obou stranách, a tak se podařilo Orlům opět získat náskok v podobě jedné branky, když o sedm minut později využil přesilovku Radek Haman. Ten tímto gólem oslavil svůj návrat do hnízda Orlů po osmitýdenní pauze způsobené zraněním ramene.

Druhá třetina opět začala využitou přesilovkou. Tentokrát překonal znojemského brankáře Hořčičku benátský Pabiška. Bylo tedy opět vyrovnáno.

Znojemští si dokázali v začátku druhé třetiny vytvořit několik slibných šancí, benátského brankáře se jim však překonat nepovedlo.

Všechno se změnilo ve třiatřicáté minutě, kdy se o vedení Znojma postaral Karel Plášek. Znojmo se tak dostalo do vedení 3:2. Tentokrát však hosté už vyrovnat nedokázali. Čtvrtý gól opět spadl za záda brankáře Benátek. O ten se postaral útočník Adam Havlík.

Třetí třetina, ač byla velmi rychlá a napjatá už novou branku nepřinesla, a tak se domácí Znojmo mohlo radovat ze zaslouženého vítězství 4:2.

Po utkání chválou nešetřil především trenér Orlů. „Naši hráči předvedli v tomto utkání velkou bojovnost a nasazení. Soupeř byl zdatný, ale myslím si, že dneska jsem zaslouženě vyhráli,“ okomentoval výkon znojemských hráčů Jan Neliba.

Znojemský tým pochválil i soupeř. „Utkání bylo pro diváky určitě zajímavé. Bylo dramatické, rychlé, důrazné. Bohužel o našem neúspěchu rozhodly individuální chyby jak v oslabení, tak ve hře pět na pět. Myslím, že domácí byli prostě dneska lepší. A výhru si zasloužili,“ uznal asistent trenér Benátek nad Jizerou Luděk Škaloud.

Znojmo - Benátky n/Jiz. 4:2 (2:1, 2:1, 0:0)

Branky a nahrávky: 1. Protivný (David), 15. Haman (Kolafa), 33. Plášek (Hořava, Morava), 38. Havlík (Staněk) – 7. Jech (Skořepa, Bárta), 25. Pabiška (Drábek, Jech). Rozhodčí: Dvořák – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:7, navíc Barus, Beroun, Hradecký (všichni ZNO) 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 1578. Střely: 36:35.