Orli se ujali vedení už na začátku sedmé minuty. Po asistenci juniora Havlíka otevřel skóre utkání útočník Bartek, nová znojemská posila. Slavia, jejíž účinkování v poháru už nemohlo prodloužit ani případné vítězství nad Jihomoravany, se do útoku moc nehrnula. Únava z náročných tréninků se ale podepsala na obou týmech.

Znojmo přesto mělo v zápase více sil. Druhou branku přidalo na začátku druhé třetiny. To vyšachoval domácí obranu po Tesaříkově přesném pasu Dopita a zvýšil náskok hostujícího celku na dvě branky.

Slavia kontrovala o tři a půl minuty později, na 1:2 snížil přesnou trefou za Trvajova záda Jelínek. To ale bylo ze strany domácích vše.

Orli si totiž vedení v zápase nejen pohlídali, ale dokázali přidat ještě třetí gól. Krátce před koncem druhého dějství uzavřel střelecký účet utkání Procházka.

Znojmo tak vyhrálo všechna čtyři utkání základní části pohárových bojů a suverénně postoupilo do semifinále. V něm se znojemští hokejisté utkají s Karlovými Vary, loňským finalistou Tipsport Cupu. Zápas o postup do finále odehrají Orli ve čtvrtek osmadvacátého srpna od osmnácti hodin na ledě Energie. Utkání bude k vidění na ČT4 Sport.