V Bratislavě podali hodně sympatický výkon. Až do poslední minuty drželi své šance na bodový zisk nadostřel, nakonec ale prohráli 0:2.

Zápas měl zajímavý náboj zejména pro Radima Tesaříka a Tomáše Demela, kteří během přestupových tahanic vyměnili právě dresů Orlů Znojmo za trikot bratislavského Slovanu.

Úvod utkání patřil domácím. Ti zatlačili jihomoravské hokejisty do vlastní třetiny a začalo z jejich strany obléhání znojemské svatyně.

Efekt to ale žádný nemělo. Slovan nedokázal využít ani nabídnutou přesilovku, a tak když se síly na ledě vyrovnaly, začal se hrát útočný hokej na obě strany.

„Bylo to strašně těžké. Led nebyl zrovna ideální a od osmé minuty se na něm nedalo takřka vůbec nic dělat,“ přiznal exznojemský hráč Radim Tesařík.

Přes velké šance na obou stranách se ale skóre během první dvacetiminutovky neměnilo. To přišlo až na začátku druhé části.

Ještě předtím ale zahodili Znojemští dvě velké šance. Nejdříve zneškodnil Konrád Havlíkův pokus, poté neuspěli ani Kýhos s Janečkou z bezprostřední blízkosti.

Znovu se tak potvrdilo staré známé nedáš, dostaneš. Ve dvojnásobné přesilovce se prosadil slovenský Hujsa a Znojmo bylo nucené dotahovat.

Do konce druhé třetiny se mu ale stav utkání srovnat nepodařilo a nepovedlo se mu to ani v závěrečném dějství. Navíc ještě při závěrečné hře bez brankáře zpečetil stav utkání na 2:0 pro domácí Slovan Kuľha.

„Znojmo nám bylo vyrovnaným soupeřem. Dobře bránilo a nám dělalo strašné problémy se dostat do nějaké větší šance. Chyběla nám výbušnost. Na druhou stranu utkání splnilo svůj účel. Jsme v plné zátěži a duel nám přípravu okořenil,“ uzavřel Tesařík, jenž hrál před zraky početného hloučku svých bývalých fanoušků.

Po závěrečné siréně si to ještě oba celky rozdaly v samostatných nájezdech. A v nich bylo Znojmo úspěšné. V desáté sérii o výhře v netradiční disciplíně rozhodl Vyletelka.

HC Slovan Bratislava – Orli Znojmo 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 28. Hujsa (Kuľha, Nedorost), 60. Kuľha (Hujsa, Demel). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0.