Orli se rozloučili se základní části vítězně. V zápase s Hradcem Králové sice prohrávali, i přesto dokázali utkání dotáhnout do vítězného konce. „Nezačali jsme dobře. Chyběl nám pohyb. Od druhé třetiny šel ale náš výkon nahoru a po zásluze jsme vyrovnali. No a při samostatných nájezdech jsme měli šťastnější ruku,“ hodnotil poslední duel v základní části trenér Znojma Karel Soudek.

Jeho svěřenci tak skončili na šestém místě tabulky a v prvním kole play off se střetnou s Benátkami nad Jizerou. Se soupeřem, na kterého Znojmo narazilo v úvodu nadstavbové části i v loňské sezoně. „Nebude to jednoduchý soupeř. Benátky si mohou stáhnout hráče z Liberce, takže může jít o velmi silný tým,“ varuje jihomoravský kouč.

Benátky nad Jizerou mají Znojmu co vracet. Letos se oba soupeři utkali dvakrát a vždycky zvítězili Orli. V loňském play off navíc Znojmo Benátky doslova vygumovalo a bez problému postoupilo do dalšího kola. „Bavili jsme se v kabině a nechtěli jsme dostat hlavně Kadaň. Jinak nám to bylo celkem jedno,“ hlásil na internetových stránkách klubu Martin Podešva.

V play off by se měli ve znojemském dresu objevit i hráči, kteří vypomáhali extraligové Plzni. „Tak zní domluva,“ potvrdil Soudek. Otazník je ale nad nemocným Karlem Pláškem a stejný problém má i Jiří David. „Ten určitě do prvních zápasů nezasáhne,“ dodal první muž znojemské lavičky. První dvě utkání play off se odehrají na znojemském ledě ve středu a čtvrtek. Oba zápasy startují o půl šesté odpoledne.