Svěřenci Miroslava Fryčera vlétli do utkání rovnýma nohama. Během čtvrté minuty otevřel skóre tečovanou střelou Marek Kalus. Linečtí se ani nestačili rozkoukat a o pár sekund později zvýšil na 2:0 Ryan Kujawinski. Domácí tak odcházeli do kabin s vedením. „Hlavně prvních patnáct minut jsme je nepustili k ničemu. Výkon našeho mužstva byl velmi soustředěný,“ pochválil Znojemské Fryčer.

Po změně stran v čase 21:26 Orli poskočili na trojgólový náskok druhou brankou Kujawinského, který využil vypáleného Hlavova touše od modré čáry a jemně puk dostal do linecké klece. Hosté však vzápětí snížili na 3:1 díky přesně mířenému projektilu Andrease Kristlera.

Poslední část zápasu pak domácí zvýšili svoji produktivitu. Linec se však snažil do poslední chvíle Orly zatlačit. Během závěrečné dvacetiminutovky už gól nepadl. „Čekali jsme, že se jedná o kvalitní tým a že nebude sedět se založenýma rukama a vletí na nás. Když jsme v poslední části hráli na tři lajny, tak šlo vidět, že kluci toho měli plné brýle,“ přiznal lodivod Znojma Miroslav Fryčer.

Dle něj jihomoravskému celku pomohl i výkon nově příchozího Ryana Kujawinského. „Myslím, že zažil nejideálnější vstup do soutěže, jaký si člověk může přát. Jeho dvě branky jsou nejideálnějším zápisným. Hrál opravdu velice dobře a věřím, že bude ještě lepší,“ zhodnotil kouč Orlů.

Kujawinskému se po zápase rozzářil úsměv na rtech. „Příchod do Znojma pro mě nebyl šok. Zázemí je kvalitní. Soupeř hrál solidně, a že jsem pomohl svému týmu dvěma brankami, bylo krásné,“ uzavřel třiadvacetiletý Kanaďan.

Orli nyní drží osmou příčku tabulky. Teď je čekají dvě venkovní utkání. V pátek se představí na hřišti druhého Bolzana, o dva dny později zamíří do Salzburgu.

Znojmo - Linec 3:1

Třetiny: 2:0, 1:1, 0:0. Branky a asistence: 4. Kalus (McPherson, Kujawinski), 5. Kujawinski (Luciani, Hlava), 22. Kujawinski (Hlava, Tejnor) – 23. Kristler (Lebler, Umičevič). Rozhodčí: Gruber, Kincses – Nagy, Hribar. Diváci: 2756.

Znojmo: McPherson, Kalus, Stretch, Němec, Sedlák, Šnajdar, Novák, Kruckovyč, Oščádal, Bulín, Matuš, Parkkonen, Hlava, Tejnor, Luciani, Špaček, Kujawinski, Lassila. Trenér Znojma: Miroslav Fryčer.