Právě zlínský odchovanec byl v páté minutě na konci přesilovkové akce Znojma, když jako bek dorážel vyražený kotouč v brankovišti Fehérváru. K prvnímu bodu mu tak stačilo jen 267 sekund. To však bylo ze strany Orlů gólově v zápase vše. Po bezbrankové druhé třetině totiž přišel ve třetí části obrat.

Znojemští trenéři zareagovali na výkon týmu oddechovým časem, jenže krátce po něm nechali Orli příliš prostoru Christopheru Bodovi, který z dorážky dotlačil puk do sítě a vyrovnal. Znojmo bylo zaskočené a to se českému vicemistrovi vymstilo. Zpoza branky připravili Čerti gólovou šanci Bodovi a ten se trefil podruhé. „Špatně se to hodnotí. Zápas jsme prohráli znovu vlastními chybami, je to pořád dokola. Vstřelili jsme jeden gól. Tak se samozřejmě nedá vyhrát. Nevím, čím to je, asi je to sebevědomím hráčů. Dostáváme se tak ještě více pod tlak," uvedl obránce Orlů Patrik Kadeřávek.

V samotném závěru vstřelil do prázdné branky třetí gól Tamas Sarpatki a rozhodl o výhře Fehérváru ve Znojmě 1:3.

Pondělní sváteční den byl ve znamení posledního domácího duelu kalendářního roku 2016 a Orli si chtěli domácí publikum udobřit proti Grazu, se kterým se jim letos daří.

Rakouský celek na znojemském ledě nezačal optimálně a po dvou a půl minutách utkání dostali Orli, při vyloučení Kristofa Reinthalera a Matta Siddalla, možnost dvojnásobné početní převahy. S ní příliš dlouhou neotáleli a dlouhý zámek obranné trojice zakončil David Bartoš.

Jenže znovu přišla tmavá dvouminutovka, která připravila Znojmo o vedení. Osmadvacátá minuta patřila Danielu Natterovi, jehož střela od modré čáry skončila až za Nechvátalem. Za třiapadesát sekund už Devětadevadesátky ve Znojmě vedly. Orli ale neodpadli a využili vyloučení zkušeného Thomase Pöcka. V mezikruží se dostal ke střele Yellow Horn a bylo to 2:2. Poté po rychlé souhře poslal Znojmo podruhé do vedení dvoustou brankou v Orlím dresu Peter Pucher.

Další černá minuta přišla v závěru. Tři sekundy před sirénou Graz v oslabení vyrovnal a v prodloužení po minutě uzmul i bod navíc. „Ve třetí třetině jsme hráli dobře takticky, ale bohužel jsme tři sekundy před koncem inkasovali. Graz si šel za výhrou až do poslední sekundy," uznal asistent trenéra Orlů Jiří Žůrek.

Orli Znojmo – Fehérvár AV19 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Branky a nahrávky: 5. Bořuta (Tomas, Podešva) – 46. Bodo (Erdely), 51. Bodo (Erdely, Sarauer), 60. Sarpatki (Koger)

Orli Znojmo – Moser Medical Graz99ers 3:4pp (1:0, 2:2, 0:1 – 0:1)

Branky a nahrávky: 4. Bartoš (Györi, Lakos), 33. Yellow Horn (Bartoš, Györi), 38. Pucher (Lattner, Podešva) – 28. Natter (Strohmeier), 29. Beach, 60. Weihager (Setzinger), 61. Siddall (Ograjensek)

Znojmo: Nechvátal – Šulák, Stehlík, Lakos, Kadeřávek, Biro, Bořuta – Hughesman, Bartoš, Yellow Horn – Podešva, Pucher, Lattner – Tomas, Wronka, Šeda – Vodný, Györi, Špaček – Csamangó