V něm sice brali dva body za vítězství v prodloužení, ale diváci moc nadšení z Hostan arény neodcházeli.

Hned v úvodu utkání si zahráli domácí hokejisté oslabení a i když početní výhodu Beroun nevyužil, značně to ovlivnilo úvodní část.

Beroun se dostal díky přesilovce do velké pohody a v první části byl hodně nebezpečný. Svědčí o tom orazítkované břevno i konstrukce Pancovy branky. Ten ve středečním utkání musel zaskočit za znojemskou jedničku Horčičku.

„Nemohu si pomoci, ale jako bychom našeho soupeře zase podcenili,“ tvrdil se vztyčeným ukazováčkem trenér Jan Neliba.

Poté, co první třetina skončila bez branek, začalo se hned na začátku té druhé blýskat na lepší časy. Už ve čtvrté minutě dokázalo Znojmo dostat puk za záda berounského brankáře Cikánka, jenže hokejová legislativa byla proti. Hlavní sudí totiž rozhodl, že si Padělek k brance dopomohl bruslí.

A tak když se nejásalo na straně jedné, oslavy vypukly o dvacet vteřin později na lavičce Berouna. Richard Diviš totiž ve vlastním oslabení napřáhl od modré a Pance nachytal na holičkách, trefil se přímo mezi betony, které nedokázal znojemský gólman včas sklapnout.

Jenže brankové hody po vedoucí brance Berouna nepokračovaly a diváci v ochozech dále přihlíželi bezmoci znojemských hokejistů s výsledkem cokoli udělat.

Přítrž tomu udělal až pět minut před koncem Tomáš Protivný. Ten osm vteřin před koncem přesilovky od modré napřáhl a výstavní střelou vymetl pavučinu v horním růžku berounské branky.

Nakonec utkání dospělo do prodloužení. To po dvaaosmdesáti vteřinách rozhodl s notnou dávkou štěstí Přemysl Sedlák a rozhodl o tom, že si Orli připíší do tabulky o jeden bod více, než hosté z Berouna.

„Kdyby nám někdo před utkáním řekl, že budeme po šedesáti minutách remizovat, byli bychom šťastni. Vzhledem k vývoji utkání u nás ale panuje opačné rozpoložení. Měli jsme na dosah tři body, máme jen jeden, což se nestalo poprvé v sezoně,“ kroutil hlavou berounský asistent trenéra Karel Najman.

Domácí sice urvali o bod navíc, ale k spokojenosti bylo také daleko. „Výkon zůstal daleko za očekáváním. Jediného, čeho si mohu cenit je to, že tým se dokázal semknout a v závěru ty dva body vybojovat,“ nechal se slyšet znojemský trenér Jan Neliba.

Orli Znojmo – HC Berounští Medvědi 2:1 prodl. (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)
Branky: 55. Protivný (Padělek), 62. Sedlák (Hradecký) – 24. Diviš (Pavel, Braniš). Rozhodčí: Wagner – Arazimová, Špringl. Vyloučení: 8:10, navíc Svoboda (ZNO) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 1562. Střely na branku: 43:30.
ORLI ZNOJMO: Panec – Hořava, Morava, Štach, Protivný, Kolafa, Štrach, Lattner, David – Staněk, Padělek, Svoboda, Beroun, Hradecký, Sedlák, Havlík, Meidl, Kubica, Jarůšek, Vyletelka.
HC Berounští Medvědi: Cikánek – Nedvěd, Bolf, Růžička, Vojta, Braniš, Malý – Rudovský, Švagrovský, Kupec, Diviš, Vlček, Besser, Šinágl, Pavel, Valský, Tvrzník, Karpov, Tůma.