Včera v podvečer začali svou letní přípravu Orli Znojmo. A hned si na to obuli i brusle, na zimním stadionu už je pro ně totiž připraven i led. Kromě něj ale čeká hokejisty i posilovna a v srpnu i přátelská utkání.

„V neděli skončila hráčům dovolená, a dnes proto začínáme všeobecnou přípravu na ledě a samozřejmě v posilovně. S postupujícím časem pak budeme intenzitu tréninků zvyšovat,“ řekl trenér Orlů Karel Soudek.

Jeho svěřence čeká letos mezinárodní Erste bank Eishockey Liga (EBEL). Tu si znojemské družstvo vyzkouší jako vůbec první tým v Česku. Své síly tu poměří se soupeři z Rakouska, Slovinska, Chorvatska a Maďarska. Vedení celku si od soutěže slibuje větší atraktivitu pro diváky, a tím pádem vyšší návštěvnost. První zápas EBEL sehrají Orli jedenáctého září v Záhřebu.

Do té doby je ale čeká ještě devět přátelských utkání. „Mezi našimi soupeři je už třeba i Fehérvár, se kterým se pak budeme potkávat v EBEL, nebo druholigový německý EHC Lausitzer Füchse. Každá mezinárodní zkušenost je pro nás před začátkem ligy dobrá,“ doplnil Soudek.

Ten nyní začal při trénincích zkoušet velký počet hráčů. „Soupiska se ale bude časem zužovat až na základní čtyřiadvacetičlenný hráčský kádr,“ dodal trenér.

Nejbližší utkání
2.8. Znojmo – Třebíč ⋌17:30
9.8. Znojmo – Jesenice ⋌19:15
12.8. Jesenice – Znojmo ⋌19:15
16.8. Olomouc – Znojmo ⋌18:00
18.8. Znojmo – Jihlava ⋌17:30