„Musíme se soustředit na obranu a nejezdit za každou cenu dopředu. Nervozita asi sehrála svoji roli, ale nemůžeme se na to vymlouvat. Musíme se soustředit na další zápasy,“ ohlédl se za zápasovým propadákem čtyřiadvacetiletý nováček v dresu Orlů Nicolas Hlava.

Mladý útočník spálil obrovskou šanci ve třetí třetině, kdy ujížděl sám na brankáře. „Nevím, nad čím jsem přemýšlel. Chtěl jsem vystřelit mezi nohy, ale vystřelil jsem a puk stál pořád za mnou. Prostě tragédie. Chtěl jsem asi až moc, pak to takhle dopadlo. Hráli jsme křečovitě, chtěli jsme za každou cenu vyhrát domácí zápas,“ sypal si popel na hlavu.

Znojmo - Záhřeb 1:4 (0:0, 1:4, 0:0)
Branky a nahrávky: 25. Stretch (Luciani, Sedlák) – 22. Pužič (Zanoški, Mauldin), 24. Svensson (Sylvestre, Olden), 24. Zanoški (Samuels-Thomas), 37. Aviani (Manavian, Sylvestre). Rozhodčí: Baluška, Kincses – Nagy, Soos. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 2876. Střely na branku: 32:36.

Znojmo: Nechvátal (24. Halász) – Sedlák, McEachen, Kruckovyč, Parkkonen, Lattner, Stehlík, Šnajnar – Kalus, Stretch, Luciani – Hlava, Braes, McPherson – Špaček, Bartoš, Guman – Němec, Matuš, Mrázek – Bulín.
Záhřeb: Corbeil (Rosandič) – Sauvé, Deutsch, Robar, Manavian, Kudělka, Puzič – Olden, Sylvestre, Svensson – Aviani, Brine, Armstrong – Samuels-Thomas, Mauldin, Zanoski – Puskarich, Perkovich, Simsič.

Trenér znojemských Orlů Miroslav Fryčer
Fryčer po debaklu: Nechápu to. Byl to hnus, nepomohla by ani svěcená voda