KANADSKÉ BODOVÁNÍ:
Adam Havlík – 38 bodů (5 gólů + 33 asistencí), patnáctý v pořadí EBEL
Peter Pucher – 36 bodů (13 + 23)
Roman Tomas – 35 bodů (21 + 14)
BODOVÁNÍ OBRÁNCŮ:
Lubomír Štach – 29 bodů (8 + 21), třetí mezi obránci EBEL
Antonín Bořuta – 22 bodů (5 + 17)
Jakub Grof – 21 bodů (7 + 14)
ÚČAST NA LEDĚ:
12 Peter Pucher
9 Jiří Klimíček
7 Adam Havlík, Antonín Bořuta

- 7 Jan Lattner, Richard Pavlikovský
- 8 Ondřej Fiala
- 11 Jakub Grof
BRANKÁŘI:
- Chris Holt – 19 zápasů, průměr 2,75 gólu na utkání, úspěšnost zásahů 90,81 procent
- Patrik Nechvátal – 17 zápasů, průměr 3,18 gólu na utkání, úspěšnost zásahů 90,76 procent
- Tomáš Tomek – 8 zápasů, průměr 2,57 gólu na utkání, úspěšnost zásahů 90,22 procent
- Lukáš Cikánek – 5 zápasů, průměr 3,21 gólu na utkání, úspěšnost zásahů 90,06 procent

Nejproduktivnějším Orlem se v základní části stal Adam Havlík s 38 body. V nich vyčnívá vysoký počet 33 asistencí. „Docela si užívám souhru s Peterem Pucherem, oba jsme totiž zvyklí i ve vyložených šancích ještě někoho dalšího hledat. A když Peterovi nahraju, musí už puk zamést," usmál se Havlík.

Nejpilnějšího sběratele kanadských bodů ve znojemském kádru mírně frustruje pouhých pět vstřelených branek. „Je sice jedno, kdo góly dává, když nám šlape tým, ale branek jsem od sebe čekal určitě víc," kroutil hlavou sebekriticky čtyřiadvacetiletý útočník.

Havlík už v minulé sezoně nasbíral v 53 zápasech 56 kanadských bodů. „Cítím, že soupeři už si mě všímají. Je složitější se v soutěži prosadit," všiml si. Vyloženě neoblíbeného protivníka ale nemá. „Každý z ligových týmů má dva až tři hráče, kteří se mi snaží hru otrávit a znechutit," dodal.

Orli v základní části dlouhodobě sbírali velkou porci kanadských bodů v přesilových hrách, kde se úspěšnost místy až 36,4 procenta využití snížila na konečných 27,2 procenta. „Body naskakují rychle, když dostanete možnost hrát přesilovky," řekl Štach.

Osmadvacetiletý zadák v této sezoně vedle sebe protočil několik obránců, ale současná souhra s Alešem Sovou mu vyhovuje nejlépe. „Nemáme dané role, kdo z nás je ofenzivní a kdo defenzivní. Zvládneme se hned domluvit v závislosti na situaci," nastínil osmadvacetiletý obránce.

Podle třetího nejproduktivnějšího beka EBEL zní úkol znojemských Orlů v mezinárodní soutěži své soupeře především přestřílet. „Hrát vzadu na nulu nám moc nejde, ale třeba se na to víc zaměříme v nadstavbě," podotkl Štach.

Ani v této sezoně se Orli nevyhnuli brankářským rošádám. Vedení klubu totiž předpokládanou jedničku Tomáše Tomka po osmi zápasech, které odchytal po dlouhém zranění ruky, z kádru vyřadilo. Za úspěchy v play off má znojemský celek táhnout Američan Chris Holt. „Spolupráce s gólmanem se nám daří. Chris na nás hodně mluví, což je jedině dobře. Snažíme se na něho taky mluvit," nastínil Štach.

Znojemští hokejisté skončili po dlouhodobé části aktuální sezony EBEL na pátém místě, ke kterému je při rovnosti bodů s Vídní odsoudily horší vzájemné zápasy s tímto soupeřem. Nadstavbová část „vyšší" skupiny začíná pro Orly venkovním utkáním s Lincem v úterý od čtvrt na osm večer.