V tabulce domácích zápasů zaujímají Orli až předposlední místo, horší už je pouze slovinská Lublaň. Taktika na domácí i venkovní střetnutí je přitom stejná. „Snažíme se o stejnou hru, jen občas nám třeba trenér řekne, abychom hráli víc zezadu. Doma je na nás možná větší tlak od diváků, kteří zapískají, když se něco nedaří. Když hrajeme venku, musí se snažit spíš domácí tým," vysvětluje Lattner.

Dobrou letošní bilanci z venkovních střetnutí potvrdili Jihomoravané také při posledním výjezdu do Rakouska, kdy si z utkání v Grazu, Dornbirnu a Innsbrucku přivezli dvě vítězství. „Šest a víc bodů byl náš cíl, takže jsme spokojení. V Dornbirnu jsme nepodali kvalitní výkon," vrací se k venkovní sérii šestadvacetiletý hokejista.

Na dostřel už mají Orli i kýžené umístění v elitní šestce, která znamená po skončení základní části účast v lepší nadstavbové skupině. Na sedmé příčce je dělí od šestého Villachu jen horší skóre. „Určitě v šestce chceme být, dvě vítězství nám hodně pomohla. Ale musíme na ně navázat doma," varuje.

Znojmo v pátek od půl osmé večer přivítá Linec, který je ve venkovních zápasech ještě lepší než Orli – s osmadvaceti body je druhý. „Nám ale vyhovuje, protože chce hrát hokej a žádného zanďoura. Věřím, že diváci uvidí otevřený duel a naše vítězství," přeje si Lattner.

Výrazné komplikace do plánu Orlů přinášejí četná zranění. Na marodce je šest útočníků. Trenéři ale i díky širokému kádru poskládali ve venkovních duelech čtyři útoky. „V nejhorším případě bychom hráli na tři, ale neměl jsem strach, že bychom tým neposkládali. Kluci, kteří hrávají míň, se víc snaží. A někteří hráči už se začínají z marodky vracet," těší Lattnera.

ORLI DOMA:Bilance: 14 zápasů, 5 vítězství, 1 vítězství v prodloužení, 6 porážek, 2 porážky v prodloužení, skóre 35:36
Tabulka domácích duelů:
1. Salcburk 37 bodů
________________________________________
10. Fehérvár 20 bodů
11. Znojmo 19 bodů
12. Lublaň 11 bodů
ORLI VENKU:Bilance: 16 zápasů, 7 výher, 2 vítězství v prodloužení, 7 porážek, skóre 37:46
Tabulka duelů venku:
1. Vídeň 34 bodů
2. Linec 28 bodů
3. Znojmo 25 bodů