Trenéři Orlů opět pozměnili při zranění útočníka Ondřeje Fialy složení útoků a zpět do sestavy se tak dostal forvard Martin Podešva. Orli dostali po pětadvaceti sekundách utkání hned výhodu přesilové hry a několikrát zaměstnali slovinského gólmana v dresu Salzburku Luka Gračnara. Tlak Znojma pokračoval i po skončení početní převahy. Po ráně André Lakose dorážel nový člen prvního útoku Patrik Novák, brankář si s oběma pokusy poradil.

V páté minutě poprvé zahrozili i domácí Býci a pozorný Patrik Nechvátal pochytal několik nepříjemných ran. Na konci třinácté minuty se nepodařilo domácím obráncům vyhodit kotouč z pásma, zachytil jej Corey Trivino a jeho střelu vyrazil Gračnar jen na hokejku Podešvy, jenž se z velkého úhlu dokázal prosadit a poslat Orly do vedení.

Utkání pokračovalo ve vysokém tempu a šanci na vyrovnání měl Manuel Latusa. Ze silného tlaku se Orli vymanili a z rychlého protiútoku se dostal sám před brankáře Roman Tomas, ale na Gračnara nevyzrál. V závěru první třetiny se nakonec podařilo domácím brankou Bretta Sterlinga vyrovnat.

Druhá třetina začala neproměněnou šancí čtvrtého útoků Znojma a podobně zmařenou akci domácího Bena Waltera na druhé straně. Salzburk však vzápětí dvěma brankami rychle za sebou odskočil Orlům na vedení 3:1 a znojemská střídačka si pro uklidnění vyžádala timeout.

I po něm byl znojemský brankář Nechvátal nejvíce zaměstnaným hráčem na ledě a likvidoval spolu s obránci šance Salzburku. Znojemští o sobě dali vědět šancemi Ondreje Šedivého a Lakosa, na Gračnara si ale nepřišli.

Znojmo bylo ve třetí části aktivnější a po střele Jana Lattnera se dokonce kotouč zastavil o tyčku. V padesáté minutě ale přidal Salzburk v přesilovce čtvrtou branku a prakticky rozhodl o své výhře.

Orli se už na drama nezmohli a po porážce 1:4 si připsali první prohru v základní hrací době nadstavby. Reprezentační přestávku tak v horních patrech tabulky.