Na rakouského soupeře znojemští hokejisté umí. V prvním vzájemném utkání ho porazili 7:5, v odvetě pak 1:0 v prodloužení. „Vyhovuje nám, protože se snaží hrát hokej a neřeže to,“ pronesl trenér Orlů Martin Stloukal.

Do utkání s Linzem by už mohl po téměř měsíční pauze zasáhnout Petr Kanko, který laboroval se zanícenou ránou. „Měl tržnou ránu v obličeji a asi po týdnu mu to začalo hnisat, takže dostal antibiotika,“ vysvětlil Stloukal.

Hokejisté dokázali v úterním zápase dát zapomenout na pět prohraných utkání, když zdolali tvrdý Villach 5:1. Zřejmě ale budou bez Jarůška a Videlky, kteří zápas nedohráli. Prvně jmenovaný utrpěl tvrdou ránu do hlavy a Videlka má problémy se zápěstím.

„Zřejmě k dispozici nebudou,“ pokrčil rameny jihomoravský kouč.

Od utkání s Linzem si ale Znojmo slibuje líbivý hokej. „Mají dobře poskládaný tým, jsou rychlí v přechodu do útoku, takže to bude o něčem jiném, než s Villachem. Těším se na to. Po dlouhé době si zahrajeme pořádný hokej,“ s nadsázkou prohodil jeden ze dvou nejproduktivnějších hráčů Znojma Adam Havlík.

Orli měli od úterního utkání na programu volno. „Snažil jsem se od hokeje odpočinout, i když to nebyl odpočinek v pravém slova smyslu. Byl jsem si například zahrát po dlouhé době tenis,“ usmál se mladý talent.

Linz by měl přijet do Znojma v kompletním složení včetně svých kanadských hvězd. „Na zápas se těšíme. Za prvé máme domácím co vracet, za druhé naše zápasy bývají hodně kvalitní a atraktivní,“ těší se na duel jedna ze zámořských ikon Mike Oullette.

Nedělní utkání startuje na znojemském hokejovém stadionu třicet minut po sedmnácté hodině.