S protivníky ze Salzburgu se střetli již podruhé během tří dnů. Ve čtvrtek přivítali rakouské Býky na znojemském ledě a vybojovali výhru 3:0. V sobotu odjeli k utkání do solného města, odkud si odvezli porážku 2:4. Nyní jsou na pátém místě v nadstavbové tabulce EBEL a čeká je třítýdenní přestávka, ve které si užijí pár dnů volna. „Dostali jsme teď čtyři dny volno, pak budeme mít dvoufázové tréninky a připravovat se na další soupeře, kteří nás čekají po přestávce," odkryl plány týmu znojemský útočník Zdeněk Blatný.

Do začátku utkání vstoupily oba týmy svižným tempem. Na první prosazení nečekali rakouští diváci dlouho, hned v první minutě zaslal úspěšnou střelu domácí hráč Troy Milam a prostřelil tak znojemského gólmana Sasu Hoviho. To Orly moc nepovzbudilo a díky opakovaným vyloučením se nedostávali ani do šancí. Rakouští Býci sice přesilové hry neproměňovali, ale před koncem první třetiny si ještě stihli navýšit vedení na 2:0.

„Začátek byl hodně nepovedený. Doslova nás přestříleli, my jsme měli jen tři střely na bránu a většinou se hrálo jen u nás, kvůli čemuž jsme hodně faulovali," přiblížil hostující hráč Ondřej Fiala.

Necelé dvě minuty po začátku druhé třetiny přišlo další prosazení domácího týmu.

Tečovanou střelu protlačil do znojemské brány domácí střelec Andrea Nödl s asistencí Dave Mecklera a Evana Bropheyho. Po třetím inkasování zvolil znojemský trenér Jiří Režnar obměnu, na místo Sasu Hoviho se do znojemské svatyně postavil Filip Landsman. Změna zřejmě Orlům pomohla a přinesla jim jejich první prosazení. Znojemský útočník Jan Lattner unikl do brejku a střelou do horního rohu domácí brány snížil na 1:3.

„Ten gól nás vrátil zpět do zápasu, ale otočit už jsme to nezvládli," popsal Lattner.

V začátku třetí třetiny se Orlům dařilo a využili nabídnuté přesilovky. Znojemský útočník Ondřej Fiala se ujal příležitosti při zmatku v brankovišti a zasadil projektil přímo do domácí sítě. Byl to druhý, ale zároveň poslední gól znojemského týmu.

Na konci utkání ještě Orli zkusili hru bez brankáře, avšak z této situace těžili pouze domácí býci. Zásahem rakouského hráče Garretta Roea si tým Red Bull definitivně potvrdil své vítězství 4:2.

Po třítýdenní přestávce přivítá Znojmo na domácím ledě italské Bolzano.

Salzburg – Znojmo 4:2

Salzburg: Gračnar – Trattnig, Milam, Heinrich, Fahey, Mühlstein, Boivin, Pallestrang – Nödl, Roe, Meckler – Kristler, Latusa, Raffl – Cullen, Brophey, Keith – Welser, Komarek, Hofer

Znojmo: Hovi (22. Landsman) – Pavlikovský, Sova, Štach, Thomas, Kolarz, Bořuta, Müller, Magovac – Blatný, Fiala, Lattner – Podešva, Pucher, Havlík – Beroun, Šeda, Novák – Špaček, Bartoš, Jiránek

Branky a nahrávky: 1. Milan (Roe, Nödl), 18. Nödl (Meckler, Fahey), 22. Nödl (Meckler, Trattnig), 60. Roe – 25. Lattner (Pavlikovský, Blatný), 46. Fiala (Blatný, Kolarz)

Střely na branku: 29:36

Třetiny: 2:0, 1:1, 1:1

Rozhodčí: Nikolić, Trilar – Cerne, Schauer