Po úvodní třetině přitom šli Orli do šaten za příznivého stavu. V prvních dvaceti minutách vsítili dvě branky, Rakušanům nepovolili jediný zásah. „Do zápasu jsme nastoupili dobře, povzbudili nás předchozí utkání, ve kterých jsme udělali čtyři body. Ve druhé třetině jsme ale dostali laciné branky a Salcburk srovnal. V té třetí nám odskočil. Takové zápasy musíme dotahovat do vítězných konců,“ litoval kapitán Znojemských David Bartoš.

Na únavu po náročných duelech se na jihu Moravy nevymlouvají. „Myslím, že únava nerozhodla. Dobře jsme bojovali i bruslili, v tempu ani silách hráčů to není. Kluci v létě natrénovali a ví, že to nyní musí prodat. Kdyby nebyli v kondici, odešli by úplně po třech utkáních v tak krátké době. U nás je problém spíše v hlavách,“ uvedl trenér Orlů Miroslav Fryčer.

Zápasy Orlů v měsíci:Září - 4 utkání
Říjen - 11 utkání
Listopad - 8 utkání
Prosinec - 10 utkání

Další utkání čeká hráče jihomoravského celku již v pátek. V půl sedmé večer na domácím ledě vyzvou maďarský Fehérvár. „Po třech slušných zápasech jsou kluci dostatečně nažhavení na to, aby Maďary porazili. Cokoli kromě tří bodů bude neúspěch. Jestli budeme pokračovat v naší hře, myslím, že to bude v pořádku, sebevědomí mužstva roste,“ zdůraznil znojemský lodivod.  

Celkem jeho svěřenci v říjnu sehrají hned jedenáct duelů. „Fyzicky jsme na tom dobře, ale někdy nohy trochu tahají, protože zápasů je v měsíci hodně. Rozhodně to ale není problém. Samozřejmě, tři zápasy ve čtyřech dnech jsou už extrém. Ve středu jsme nešli na led vůbec a regenerovali. Využíváme masáže a sauny. Někdo si vleze do vířivky, další se jde třeba projít do lesa. Každému vyhovuje něco jiného. Nejlepší regenerací je ale výhra. Když zvítězíme, člověk nohy skoro necítí,“ přiblížil Bartoš.

Náročnému období realizační tým přizpůsobuje také plán tréninků. „Upravujeme je podle zápasů, ať jsou kluci vždy nachystaní na soupeře. Po nahuštěném programu bývají jednotky trochu volnější, ale nemyslím, že bychom na ně měli málo prostoru. Ve čtvrtek jsme se věnovali spíše taktice, kde řešíme detaily, takže čas bohatě stačí. Taktiku navíc máme poslední měsíce stejnou," zakončil Fryčer.

JAROSLAV GALBA