Italští Foxies odstartovali utkání aktivně, jelikož v šesté minutě mohli vést po perfektním přenesení hry z levé strany na pravou. Znojemský gólman Lassila ovšem nedal domácímu Findlayovi šanci. Ten totiž zůstal nevěřícně zírat na rychlý přesun hostujícího gólmana. Útok Italů však nepolevoval. Na startu první části úvodní dvacetiminutovky ujel do individuálního úniku Catenaci. Ovšem Lassila opět nezaváhal a udržel bezbrankové skóre.

Svěží jihomoravský proud vnesený do druhé třetiny dělal Bolzanu velké problémy. Tři minuty po startu poloviční dvacetiminutovky otevřel skóre hostující Patrik Novák. Jeho branka vlila krev do orlích žil a o deset minut později Stretch skvěle zhodnotil rozehrávku a přihrál na volného Kaluse. Jeho samostatný útok na brankáře však pozitivně nevyšel a obě mužstva odcházela do kabin po druhé třetině za stavu 1:0 pro Znojmo.

Osm minut po začátku závěrečné části dalo Bolzanu Jihomoravanům početní výhodu, když domácí Alexander Petan zrušil nic netušícího Orla Patrika Nováka, za což si Ital vykoledoval trest do závěru utkání a Znojemským přifařil pětiminutovou početní výhodu. Ta ale byla k ničemu. Přesto však nemusela hostující mužstvo mrzet. Vzápětí po jejím uplynutí totiž zvýšil na 2:0 Orel Jan Lattner. „Znojmo nepolevovalo a snažilo se vsítit další branku. Jeden z těchto pokusů však skončil nešťastně, když jeden ze znojemských hráčů promáchl svůj pokus o střelu z první a Marco Insam z bleskového protiútoku snížil na rozdíl jedné branky. Bolzano se v závěrečných minutách ještě pokusilo o hru bez brankáře, Orli si ale vedení pohlídali a vezou domů tři body,“ hodnotili úspěšné utkání redaktoři klubového webu. Znojmo již v neděli čeká další mač. Na hřišti soupeře se postaví pátému Salzburku.

Bolzano – HC Orli Znojmo 1:2Třetiny: 0:0, 0:1, 1:1
Branky a nahrávky: 54. Insam (Rowley, Geiger) – 23. Novák (Němec, Stehlík), 45. Lattner (Stretch, Kalus). Rozhodčí: Nikolic, Berneker - Pardatscher, Sparer. Vyloučení: 2:3, Petan
HC ORLI ZNOJMO: Lassila – Lattner, Sedlák, Parkkonen, Tejnor, Stehlík, Kruckovyč – Kalus, C. J. Stretch, McPherson – Hlava, Kujawinski, Luciani – Novák, Matuš, Němec – Špaček, Oščádal, Šnajnar